Google Ads Editör Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Ads Editör Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads editör, hesabınızı hedef kitleye uygun hale getirmenizi ve aktif olarak hesabınızı kullanmanız için değişiklikler yapmanızı sağlar. Yapılan değişikliklerin hem depolanmasını hem de düzenlenmesini sağlayan bir Google hizmetidir. Google hesabınızla hesap içeriğinizi tasarlamanızı ve hizmetinizle uyumlu hale getirmenizi sağlar.

Google Ads Editör Nedir?

Google Ads çevrimdışı olunduğu halde bile kullanıma imkân sunan bir platformdur. Google Ads editör nedir denildiğinde fiziki konumda ziyarete gelen ziyaretçi sayısını arttırmak, ürünle ilgili daha fazla telefon araması almak veya web sitesine kaydolan ve alışveriş yapan bireylerin artmasını sağlamak gibi amaçları olan kişilerin tercih ettiği bir reklam düzenleyicidir denilebilir. Birincil hedefinizi belirledikten sonra işletmenizin kısa bir tarifini talep ederek işletmenize en uygun içeriğin oluşturulmasını sağlar. Kampanya düzenlemeden ürün tanıtımına birçok farklı planlamayı toplu ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Aynı anda birden fazla hesabın yönetilmesine ve veri aktarmasına izin verir. İç içe dosya kullanımı ile daha kolay depolama imkânı sunan platform ayrıca kampanyalara ait istatistiklerinde görüntülenmesi ile bir sonraki yol haritasının çizilmesini sağlamaktadır. Yapacağınız düzenlemelerin taslak olarak kaydedilmesini ve değiştirilmesini sağladığı gibi kaydedilerek hesaba aktarılmasını da sağlamaktadır. Platform kampanya düzenlemeleri için ve düzenlenen kampanyanın paylaşılması için pratik ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. İsteğe bağlı olarak ilgili taslak modelini yönlendirme yaparak kolaylıkla sonuç elde etmenizi sağlar.

Google Ads Editör Nasıl Kullanılır?

https://ads.google.com/?sourceid=awo&subid=ww-en-et-AWHC_2484521&utm_source=ww-en-et-AWHC_2484521&utm_medium=ep&utm_campaign=awo internet adresine giriş yaparak hemen başlayın seçeneği ile Google Ads editör nasıl kullanılır kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yukarı da belirtilen internet adresi üzerinden Google Ads Editör’ün Google Ads hesabına indirilmesi gerekmektedir. Bunun için ilk önce Google Ads hesabınızın bulunması gerekir. İndirme işlemi sonrasında editör hesabınızdan istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Kampanyalar düzenleyebilir, yeni içerikler üretebilirsiniz. İşlemi bitmiş olan kampanyalar için tekrar hesaba yüklemeyi tercih edebilir. Yapılan değişiklerin manuel olarak bir sonraki kullanım için yüklenmesi gerekmektedir.

Google Ads Yapılan Değişikliklerin Paylaşılması

Yapılan düzenlemelerin paylaşılması için oluşturulan dosyaların dışa aktarılması gerekmektedir. Bunun için taslak halinde düzenlemelerin sistemde etkin hale getirilmesi gerekmektedir. Sisteme dahil etme işleminin kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun ardından AES dosyasını incelemek isteyen kişi veya kişiler için dışa aktarım tercih edilmelidir. Paylaşılan kişinin gönderilen dosyayı Google Ads Editör platformuna aktararak inceleme yapması gerekmektedir. Dışa aktarılmak için tercih dosyalar bir tane olabileceği gibi birden fazla da olabilmektedir. Oluşturulan tüm kampanyaların aktarılması sağlanırken taslak olan tasarımlar paylaşılmaz. Taslakların kaydedilmesi ve önce sisteme aktarılması gerekmektedir. Bunun ardından gönderim sağlanabilmektedir. Sistem bir gönderinin birden fazla kişiye gönderilmesini sağladığı gibi birden fazla gönderinin de bir kişiye gönderilmesini sağlamaktadır.

Google Ads Editör Yapılan Değişiklerin Yüklenmesi

Google Ads Editör, hesap üzerinde değişiklik yapılmasını ve hesabın isteğe göre düzenlenmesini sağlar. Ayrıca hesap üzerinden kampanya başlatılmasını sağlayan platform üzerinde yapılan değişikliklerin kaydedilmesi için izlenmesi gereken adımlar vardır. Bu adımların ilki yapılan tasarım sonrası kişi araç çubuğunda yer alan yükle seçeneğinin tercih edilmesidir. Yükle bölümüne tıkladıktan sonra ekranda hangi kampanyanın yüklenmesini istediğinizi tercih edebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz kampanyayı tercih ettikten sonra yüklemek istediğiniz değişiklerin onaylanması için tekrar gönderim yapılmaktadır. İkinci kontrolün ardından bireyin onaylaması ile sistem yüklemesi gerçekleşmiş olur. Google Ads editör kullanımı için yapılan yükleme; yanlış olduğunda, üzerinde değişiklik yapılmak istendiğinde ve benzeri durumlarda kolaylıkla durdurulabilmekte veya kolaylıkla iptal edilebilmektedir.

5

Google Ads Editör Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Ads editör, hesabınızı hedef kitleye uygun hale getirmenizi ve aktif olarak hesabınızı kullanmanız için değişiklikler yapmanızı sağlar.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder