Google Reklam Avantajları

Google Reklam Avantajları
Sosyal Medyada Paylaş

Google reklam avantajları, reklamların kullanıcılara ulaşma durumunun istatistiklerle belirlenebilmesidir. Tıklama başına ödeme servisi sayesinde de neredeyse her sektörün faydalanabileceği bir ekonomik reklam türü oluşturulmuştur. Bu servis sayesinde kullanıcılara reklam gönderilse de, kullanıcı reklamın üzerine tıklamazsa firma reklama para ödemez. Bu nedenle kullanıcıların arama kayıtlarına göre reklamların gönderimi gerçekleştirilmektedir. Google reklamlarının ölçülmesini sağlayan sistem, reklamların ulaştığı kişi sayısını ve bunlardan kaçının reklam için potansiyel alıcı durumunda olduğunu ölçmektedir. Eğer reklamın getirisi yetersiz olursa, Google inisiyatif kullanarak e-posta, sosyal medya araçları ve diğer hizmetleri de kullanmaya başlar. Bu sayede reklam mutlaka hedef kitlesine ulaşır ve alıcı sayısı artar.

Google Reklamlarında Her Şey Sizin Elinizde!

Google reklamlarında reklamın sınırlandırılması, düzenlenmesi, kimlere hitap edeceği, hangi alanlarda yayılacağı gibi durumlar, reklamın verilmesinden önce ve sonra değiştirilebilir. Düzenli kampanya ve reklamlarla firmanın etkisi arttırılmakta, potansiyel müşteri kitlesine ulaşılmaktadır. Bu konuda vereceğiniz reklam için yapabileceğiniz değişiklikler sürekli olarak güncellenir.

Anahtar Kelimeler

Reklamınıza anahtar kelime eklemeniz, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmesi açısından önem taşımaktadır. Google aramalarında firmanızın isminin çıkması, kullanacağınız anahtar kelimelere bağlıdır. Sektörünüzü ve şehrinizi arama için anahtar kelime olarak eklerseniz, bu sektörde işinin en iyisi olarak arama motorunda sizin firmanız görüntülenecektir.

Reklam Uzatmaları

Sitede mesajlaşma ikonu kullanmak, telefon numarası ve iletişim adreslerini uzatmalarla birlikte eklemek gibi detaylar, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekecektir. Reklamınıza tıklayan müşteri, sizin sitenize yönlendirilmeli, karşısında profesyonel bir internet adresi görmelidir.

Hedef Kitle Belirleme

Hedef kitle ayarları üzerinden lokasyon, dil, zaman dilimi, kullanılacak araç gibi seçeneklerden hedef kitlenin kimler olacağı ayrıntısı belirlenmektedir. Google, reklamlarda SEO trafiğini de baz alarak potansiyel müşterileriniz için bir ortak değer tablosu oluşturur. Bu tabloda müşterilerinizin ortak özellikleri belirlenir. Bu sayede aynı ortak özelliklere sahip kişilere reklamınız gönderilir. Bu sayede hiçbir potansiyel müşterinizi kaçırmamış olursunuz. Bu da bir diğer Google reklam avantajıdır.

Aramada Sizin Anahtar Kelimelerinizi Kullanmayan Müşteriler

Bazı müşteriler sizin belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanmamıştır. ancak reklamınız her kullanıcıya ulaşsın istersiniz. Özellikle herkesin ihtiyacı olacak, her insanın kullanmak isteyeceği bir ürünün satışını gerçekleştiriyor ya da böyle bir hizmet sunuyorsanız, aramalarda anahtar kelimelerin dikkate alınmamasını isteyebilirsiniz. Eğer reklamınızın herkese ulaşmasını istiyorsanız, Google tarafından bu konuda size destek verilecektir. Google bünyesinde yer alan Youtube, Gmail, Google Network gibi uygulamalarda da reklamınızın kişilere ulaşması sağlanır. Bu sayede çok geniş bir ağda, firmanızın reklamı yapılmış olur.

Google Reklamlarında Hız Etmeni

Google reklamları, her bilgiyi anında almanızı sağlar. Bir reklam verildiğinde, 24 saat içinde reklamın etkileşim durumunu, tıklanma sayısını ve diğer özellikleri görebileceğiniz istatistik verileri çıkarılır. Aynı zamanda Google reklamları, kampanyanın yayılması yönünden de hızlıdır. SEO tipi kampanyalardan daha hızlı şekilde sonuç veren Google reklamları, potansiyel müşteriye görsel, işitsel anlamda yardımcı olmayı hedefler. Birden fazla duyu ile etkileşen kullanıcı, reklama otomatik olarak ilgi gösterir. Aynı etkiyi bir bilgilendirme yazısının yapması mümkün değildir.
Google reklamları sadece yayın süresinde değil, yayın öncesi alınacak karar süresinde de hızlıdır. Google reklamınızı gerekli belgelerin varlığı durumunda bir gün içinde verebilirsiniz. Ayrıca bir tanıtım yazısı yada SEO tipi bir tanıtıma göre çok daha az zaman ve bütçe ayırmanız yeterlidir. Google reklamlarında firmanın varlığını kanıtlaması ve gerekli remi belgelere sahip olması yeterlidir. Google reklamı, bu özellikleri nedeniyle avantajlı bir reklamcılık alanı sunar.

5

Google Reklam Avantajları

Google reklam avantajları, reklamların kullanıcılara ulaşma durumunun istatistiklerle belirlenebilmesidir. Tıklama başına ödeme servisi sayesinde de neredeyse her sektörün faydalanabileceği bir ekonomik reklam türü oluşturulmuştur.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder