Google Reklam ve Önemi

Google Reklam ve Önemi
Sosyal Medyada Paylaş

Google reklam kullanımı, markaların kendilerini tanıtması için önem taşımaktadır. Aynı zamanda reklamın verildiği sayfaya da gelir kaynağı oluşturan bu reklamlar, kullanıcıların istek dahilinde ya da haricinde belirli markaları tanımasını ve markalara karşı sempati beslemesini sağlar. Dünyada en sık kullanılan arama motoru olan Google, bu reklamlar konusunda da en geniş alana sahiptir. Dünyada en fazla reklam Google arama motoru üzerinden verilir. Bu platformun daha fazla kullanıcı sayısına ulaşabiliyor olması, reklamı gerekli durumlarda zorunlu olarak izletiyor/ dinletiyor olması gibi etmenler, Google alanını ideal reklam panosu haline getirmiştir.

Google Reklamları İle Müşteri Kitlenizi Genişletin!

Ziyaretçi sayısının fazla olması, yeni tanınan firmaların ve adını duyurmak isteyen kişilerin reklam alanı olarak Google’ı seçmesine neden olmaktadır. Google üzerinde reklam vermenin pek çok çeşidi vardır. Bunlardan biri olan çevrimiçi reklam verme, en fazla verim alınan reklam türlerinden biridir. Çevrimiçi reklam, araması yapılan ve ihtiyaç duyulan materyal ile ilgili anlık olarak reklam verilmesi işlemidir. Bu şekilde verilen Google reklamı, arama motorunun geçmişine ve aranan ürünlere göre verildiğinden,bu tür reklamların tıklanma sayıları daha fazla olmaktadır. Böylelikle iletişimi daha kolay kurulmuş olur, hedef kitle kendini öne çıkardığından ek uğraşa gerek kalmaz. Ayrıca bu tür reklamlar, daha hızlı bir şekilde ziyaretçi sayısını arttırmaktadır.

Satış Arttırma İçin Google Reklamlarının Kullanımı

Google reklamlarını kullanmak, en garantili ürün satış yöntemlerinden biridir. Çoğu insan, satın almak istediği ürünü ilk olarak Google üzerinde aratır. Bu arama işlemi, ürünün fiyatlarının karşılaştırılması, farklı markalara ait yorumların incelenmesi ve ürün modelleri hakkında bilgi sahibi olunması şeklinde gerçekleşebilir. İstatistiklere göre kullanıcılar bir ürünü Google üzerinde arattıklarında, sonuçlar arasında ilk 3 sıradaki siteye, reklam olsa dahi tıklamaktadır. Bu nedenle ilk 3 sırayı dolduran sitelerin kesinlikle tıklanacağı söylenebilir. Ayrıca istatistiklere göre direkt giriş şeklinde değil, Google reklamları ile alışveriş sitelerine erişim sağlayan kullanıcılar, bu siteden genellikle istediği ürünü alarak ayrılmaktadır. Google reklamları, kişileri alışveriş sitelerine, online mağazalara ya da ürünün kendi sitesine yönlendirebileceğinden, daha hızlı ve hedef kitleden oluşan bir ziyaretçi listesine ulaşma imkanı sağlar.

Google Reklamları İle Reklam Maliyetlerinizi Düşürün!

Reklam faktörleri arasında en düşük maliyet, Google reklamlarına aittir. Özellikle çevrimiçi reklamlar, aynı anda hem sürekli erişilebilir, hem de hedef kitle haricine erişimi kapalıdır. Gereksiz bir kitlenin ekranına gelmemesi, reklamı daha işlevsel hale getirir. Özellikle Google reklamlarının gösterim başına ücretlendirilmesi, reklam veren için avantajlıdır.Reklamların gereksiz kitlelere gösterilmesi durumunda kişilere oldukça yüklü bir reklam ücreti ödetilir. Bahsedilen reklama ilgisiz kitle, alışveriş yapmaz. Bu nedenle bu kişilere yapılacak reklam gösterimi, kişinin zarar hanesine yazılmaktadır. Google reklamları, az ücretle çok kullanıcıya ulaşmayı sağlar.

Google Reklamlarında Güven Faktörü

Google reklamları, kullanıcılara güven vermektedir. Sorunsuz, hızlı ve güvenilir bir hizmet olması nedeniyle sıkça tercih edilen Google, kullanım oranını her gün arttırmaktadır. Google, reklam alma şartları arasında bildirdiği belgelerle güven sorununu ortadan kaldırmıştır. Firmaların Google üzerinden reklam verebilmeleri için,gerçek bir tüzel kişi olduklarının ispatlanması, gerekli belge ve evrakların hazırlanması, resmi bir web adresi belirlenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla Google, reklamı verecek kişi ya da firmanın güvenliğine kefil olmuş konumdadır. Ayrıca Google reklamları objektiftir. Her reklamın altına kişilerin yorum yapmaları, memnuniyetlerini ve memnuniyetsizliklerini bildirmeleri mümkündür. Firmaların reklamların şeffaflık baz alınır. Bu sayede Google reklamlarının önemi daha iyi anlaşılmış olur.

5

Google Reklam ve Önemi

Google reklam kullanımı, markaların kendilerini tanıtması için önem taşımaktadır. Aynı zamanda reklamın verildiği sayfaya da gelir kaynağı oluşturan bu reklamlar, kullanıcıların istek dahilinde ya da haricinde belirli markaları tanımasını ve markalara karşı sempati beslemesini sağlar.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder