Google Reklamları İle Hedefe Ulaşın

Google Reklamları İle Hedefe Ulaşın
Sosyal Medyada Paylaş

Google reklamları, reklam veren firmanın belirli hedefleri tutturabilmesi için bir çeşit itici güç görevi görür. Google gibi büyük etkileşime sahip bir arama motoru, gün içinde milyonlarca kişiye reklam gönderebilme gücüne sahiptir. Reklamların sadece hedef kitleye gönderilmesi maliyeti düşürürken, gönderilen reklamların başarıya ulaşma olasılığını arttırır. Google reklamlarının ortak bir özelliği olarak, reklamlar sadece arama motorunda bahsedilen aramaları gerçekleştiren kullanıcılara gönderilmektedir. Arama motorunda bilgisayar aratmayan bir kullanıcıya Google, bilgisayar konulu bir reklam göndermez. Google reklamları, maliyetlerini gösterim sayısı üzerinden hesaplar. Bu nedenle gereksiz reklam gösterimi, reklam veren firmanın hanesine eksi olarak yazılacaktır. Reklam gösterimlerine yapılan bu seçim, reklamların hem kullanıcı gözündeki değerini arttırır, hem de maliyetini düşürür.

Görüntülenme Sayısında Hedefe Ulaşın!

Google reklamlarının görüntüleme sayısı, firmaların belirleyecekleri başlangıç sermayesine göre değişiklik göstermektedir. Google, başlangıç sermayesini günlük olarak böler. Yapacağınız reklam yatırımı, günlük hedeflere bölünür. Dolayısıyla reklam etkileşimi hedef üzerine çıktığında Google, reklamı durdurur. Gün sonuna kadar durdurulan reklam, ertesi gün kişilerin önüne çıkarılmaya devam eder. Bu nedenle başlangıç sermayesini yüksek tutarak hedeflerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır. Özellikle görüntüleme veya tıklama temelli ödeme çeşitlerinde başlangıç sermayesi hayati önem taşır. Zaman içerisinde reklama ayıracağınız payı azaltmanız mümkündür. Ancak başlangıçta reklam payını yüksek tutmanız, temel müşteri potansiyelini yakalamanızı sağlar. Sabit müşteri kitlenizi yakalamanızın ardından reklamınıza ayırdığınız payı azaltmanız, herhangi bir kayba neden olmayacaktır.

Ödeme Kolaylıklarında Hedefe Ulaşın!

Google reklamlarında ödeme çeşitleri, hangi tip reklam verdiğinize ve nasıl bir firma olduğunuza göre değişiklik göstermektedir. Reklamınızı tanıtım üzerine veriyorsanız, hizmet sektöründeyseniz ve müşterilerinizin sizden yararlanması için sizinle aynı ortamda olması gerekiyorsa, yapacağınız ödeme türünü görüntülenme sayısı baz alınarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin cafe, restoran ve ya tatil mekanı firması iseniz, önemli olan müşterilerinizin sizi tanıması, firmanıza ve isminize aşinalık kazanmasıdır. Bu nedenle müşterilerinizin reklamınız üzerine tıklaması, sizin için çok önemli olmayabilir. Dolayısıyla bu tür reklamlarda görüntülenme başına belirli bir miktar ödeme yapmanız gerekecektir.

Firmanızın satış sektöründe olması durumunda, online ticaret sitesi gibi işlevleriniz varsa, önemli olan müşterilerin sitenize girmesi değil, sizden sipariş vermesidir. Bu durumda Google reklamınızı tıklama başına ücretlendirmek isterseniz, gereksiz yere daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Bu durumda satış başına ücretlendirme seçeneğini kullanmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede size herhangi bir faydası olmayan reklam tıklamalarına ya da görüntülemelere ücret ödememiş olursunuz. Reklam ücreti ödemelerinde hedeflerinize ulaşırsınız.

Satışlarda Hedefe Ulaşın!

Google reklam araçlarını kullanarak satış yapmanız daha kolay olacaktır. Google reklamlarının kullanıcı ayırt etme özellikleri sayesinde kişilerin yaptıkları Google aramaları, reklam aracı için kaydedilir. Bu sayede sadece konu ile ilgili arama yapmış hedef kitleye reklamlar gösterilir. Dolayısıyla satış yapma potansiyeliniz artar.

Yatırım Aracı Alanında Hedefe Ulaşın!

Google reklamları bir tür yatırım aracıdır. Google sisteminin istifleme özelliği vardır. Bu nedenle reklamınız uzun süre sistemde kalır. Reklam veren firma, satışlarda ilerleme gösterirken bunu gayet uygun fiyatlarla yapabilir. Google reklamlarının ücretlerinin düşük olması, uzun süreli olmaları ve en yüksek verim ile çalışmaları, Google reklam sisteminin bir yatırım aracı olarak kullanılabilmesini sağlamıştır. Müşteri potansiyelini yapay zeka ile düzenliyor olması, Google reklamlarının standart televizyon reklamlarına yakın oranlarda tanınırlık işlevi görmesine neden olmuştur. Standart bir Google reklamı kullanılarak erişilecek müşteri sayısı, o konuda arama yapan tüm müşteriler ve bununla bağlantılı arama yapan potansiyel müşteriler olabilmektedir.

5

  Google Reklamları İle Hedefe Ulaşın

Google reklamları, reklam veren firmanın belirli hedefleri tutturabilmesi için bir çeşit itici güç görevi görür. Google gibi büyük etkileşime sahip bir arama motoru, gün içinde milyonlarca kişiye reklam gönderebilme gücüne sahiptir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder