Google Reklam Vermek

Google Reklam Vermek
Sosyal Medyada Paylaş

Firmaların ürünlerini tanıtmalarını sağlamayı hedefleyen Google reklamları, hem düşük maliyetli hem de kullanışlı olma özelliği taşımaktadır. Düşük maliyet, reklamların yalnız arama motorunda reklama konu ürünü aratmış olan kişilere gösterilmesidir. Bir kullanıcı arama motorunda ‘cep telefonu’ ürününü arattıysa, ona cep telefonu ile ilgili marka reklamlarının gelmesi normal olarak kabul edilir. Reklam alımlarında Google tarafından gösterilen dikkat de markalara karşı güveni arttırmaktadır. Google üzerinden verilecek reklamlarda kişilerin belirli şartları yerine getirmeleri gerekir. Ayrıca reklamı verilen her marka ve ürün için kullanıcıların yorum yapma, ürüne puan verme veya sorun bildirme hakkı bulunmaktadır. Bu sayede Google üzerinden verilen her reklamda, Google kullanıcılarındaki etkiyi ölçerek firmaları durumdan haberdar etmektedir.

Google, Reklamlarını Ölçeklendirir!

Google, reklamları konusunda tam bir pazarlamacı gibi çalışır. Bu nedenle reklamlar ölçeklendirilir. Bazı şirketler, kendi insan kaynakları departmanlarında bu işe yılda milyonlarca lira harcamaktadır. Ancak Google reklamlarında, bu işlem otomatik olarak gerçekleştirilir. Satış yapmayan kurumlar için reklamlarda tıklama başına ödeme en uygun ödeme yöntemi olarak görülür. Bunun yanında Google, tıklamaların yerel bölge denetimlerini, tıklanma oranlarının gün içindeki saatlerini, potansiyel müşteri varlığı gibi etmenleri ölçeklendirerek sunmaktadır. Google reklamları, müşteri sayısını arttırmak isteyen ancak bunun için çalışmaya yeterince vakit bulamayan şirketler için önem taşımaktadır. Bu tür şirketlerin zahmetsiz bir şekilde müşteri sayısını arttırmaları için Google reklamları kullanılmaktadır.

Google Reklamlarını Ölçer!

Google, diğer reklam platformlarına göre daha hızlı bir bilgi etkileşimi ve anlık olarak veri akışı içermektedir. Bu nedenle Google üzerinden verilecek reklamlarda anlık görüntüleme sayısı gibi bilgiler hemen edinilir. Televizyon, dergi gibi reklam alanlarına kıyasla Google reklamları, daha ölçülebilir veriler sunar. Aynı zamanda tıklama başına ödeme sisteminin kullanılması durumunda, en doğru ölçme gerçekleşmektedir. Diğer ödeme birimlerinde de reklama ilişkin ölçüm araçları ile en doğru sonuçların elde edilmesi sağlanacaktır. Sosyal medya reklamları da, Google reklamlarına kıyasla ölçme konusunda sorun yaşamaktadır. Sosyal medya reklamlarına kıyasla Google reklamları daha şeffaftır. Neyin işe yaradığını, müşterilerinizin en çok hangi tip reklamlarla ilgilendiğini ve genel müşteri analizini Google reklamları üzerinden çıkarabilmeniz mümkündür.

Google Reklamları İle Esnek Olun!

Google üzerinden verdiğiniz reklamlar, sonradan dahi değiştirilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle reklamı verdikten sonra aklınıza gelen yada değiştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz durumlarda ani değişiklikler yapabilirsiniz. Bu değişiklikler şu alanlarda yapılabilmektedir:

  • Anahtar kelimeler: Reklamınıza ekleyeceğiniz anahtar kelimeyi özelleştirmeniz durumunda müşterilerinizin reklamınızı görme oranı artar. örneğin şehrinizi ve hizmet alanınızı ekleyerek kaçınılmaz bir reklam oluşturabilirsiniz. Restoran sektöründe iseniz, Ankara restoranları anahtar kelimesi ekleyerek, müşterilerinizin arama sonuçlarında size rastlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Hedef kitle:Hedef kitlenin daraltılması, nokta atışı ile müşteri yakalanmasını sağlar. Bu sayede hedefinize daha az çaba ile erişebilirsiniz.
  • Arama yapmayan kullanıcılar: size ait olan anahtar kelimelerle arama yapmamış olsalar da Gmail, YouTube gibi platformlarda da reklamlarınızın yayınlanmasını sağlar.

Google Reklamları Hızlı ve Güvenilir!

Sektöre yeni girmiş bir firmanın yüksek müşteri potansiyeline ulaşması için zaman geçirmesi gerekir. Ancak Google reklamları söz konusu olduğunda site trafiğinin artması yeterlidir. Google reklamı vermek isteyen kişilerin, sektörde yeni var olmaları durumunda aktivite göstererek, trafiği arttırarak, zaman geçirerek etkileşimlerini yükseltmeleri daha yüksek bir olasılık olacaktır. Dolayısıyla internet sitelerine verilecek SEO tipi reklamlarla kıyaslandığında Google reklamı, hem daha düşük bir zaman, hem daha uygun bir ücret ile firmaların karşısına çıkmaktadır.

5

Google Reklam Vermek

Firmaların ürünlerini tanıtmalarını sağlamayı hedefleyen Google reklamları, hem düşük maliyetli hem de kullanışlı olma özelliği taşımaktadır. Düşük maliyet, reklamların yalnız arama motorunda reklama konu ürünü aratmış olan kişilere gösterilmesidir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder