Google Ads Reklamlarında Kalite Puanı

Google Ads Reklamlarında Kalite Puanı
Sosyal Medyada Paylaş

Google reklamları vermeye başladığınızda Anahtar kelimelerinizin kalite puanlarını ölçümlemeniz gerekir, anahtar kelime raporları bölümünde bulunan durum sekmesine tıkladığınızda tüm Google ads kalite puanı durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca açılan bu ekrandan anahtar kelimenizin Google reklam yayınında o an için gösterim alıp almadığını, Google reklamları ve kalite puanını etkileyen üç temel faktörün performansını da görebilirsiniz.

Anahtar kelimelerinizin kalite puanı verilen faktörler çerçevesinde 3 şekilde belirlenir. Beklenen tıklama oranı, reklam alaka düzeyi, açılış sayfası deneyimi.

Kampanyanız için hedeflediğiniz bölgelerin de kalite puanları üzerinde etkileri oluşur. Hedeflediğiniz bölgelerde farklı farklı reklamverenler ile karşılaşabilir, farklı reklamlarla arama motorlarında reklamlarınız sıralanabilir. Bu da doğrudan reklam performansınızı ve tıklama oranlarınızı etkileyebilecek bir faktördür. Google arama sonuçlarında yer alan sıralamalarda ne kadar yukarıda yer alırsanız tıklama oranlarınızda o kadar yüksek olacaktır. Ancak kalite puanlarınızı artırmak için tekliflerinizi yükseltme gibi bir kurgu yapmanız kalite puanlarınızı olumlu veya olumsuz etkilemez.

5

Sosyal Medya Kriz Yönetimi

Sosyal medya üzerinde önceden beklenmeyen veya aniden gerçekleşen durumlar olabiliyor, bu tarz durumlar kurumsal şirketler tarafından acele cevap verildiğinde veya yanlış bir ifade kullanıldığında çok daha zorlaşabiliyor.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder