Sosyal Medya Kriz Yönetimi

Sosyal Medya Kriz Yönetimi
Sosyal Medyada Paylaş

Sosyal medya üzerinde önceden beklenmeyen veya aniden gerçekleşen durumlar olabiliyor, bu tarz durumlar kurumsal şirketler tarafından acele cevap verildiğinde veya yanlış bir ifade kullanıldığında çok daha zorlaşabiliyor. Sosyal medya platformunu iyi kriz yönetimi yapamayan firmalar önleme ve uyum mekanizmalarını yetersiz şekilde yöneterek mevcut müşterilerini, değerlerini, maliyetlerini ve varsayımlarını tehdit eden krizler oluşturabiliyor. Günümüzde, sosyal medyanın da etkisi ile çok hızlı yayılabilir bir halde olduğundan bu tarz durumlarda sosyal medya krizleri çabuk çözülmeli ve doğru bir senaryo ile sosyal medyada kriz çalışması yapılmalıdır.

Gelen tepkileri iyi yönetemeyenler etki tepki stratejisini kullandıkları ve krize neden olan mesajı sosyal  medya  hesabından  silme  stratejisini  tercih  ederek  krizin  etkisini  azaltmaya çalıştıkları ve  krizi  bir  daha yaşamamak  için düzeltici eylem stratejisini  kullandıkları belirlenmiştir. Sosyal medya yönetimi işine basitmiş gibi bakılmamalı aksine çok dinamik ve zaman yönetiminin çok profesyonelce yapılması gereken bir iştir.

5

Sosyal Medya Kriz Yönetimi

Sosyal medya üzerinde önceden beklenmeyen veya aniden gerçekleşen durumlar olabiliyor, bu tarz durumlar kurumsal şirketler tarafından acele cevap verildiğinde veya yanlış bir ifade kullanıldığında çok daha zorlaşabiliyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder