Google Ads Hesap Yöneticisi Kimdir ve Ne İş Yapar?

Google Ads Hesap Yöneticisi Kimdir ve Ne İş Yapar?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads hesap yöneticisi Google hesaplarının işletme için kullanılmasını ve gerekli olduğunda reklam ve kampanya duyurularının hazırlanmasını sağlayan kişidir. Ads hesap yöneticiliği işletme için önemlidir ve bireylerin reklam kurgusu ve içerik analizi gibi ürün pazarlamada etkileşimi arttıran öğeleri hazırlayıp belirleme özelliği vardır.

Google Ads Hesap Yöneticisi Kimdir?

Google Ads hesap yöneticisi kimdir sorusunun cevabı, web sitelerini düzenleyen, reklamları hazırlayan ve markaların reklam düzenlemelerini yapan kişidir. Google Ads, sağladığı reklam ağı sayesinde işletmelerin ürünlerine uygun kampanyalar hazırlamasını sağladığı gibi bu kampanyaların en ilgili kişilere eriştirilmesi için hedef kitle özelliğini de sunmaktadır. Ads hesap yöneticisi tüm bu süreçte reklamları yöneten, panel üzerinden bilgi ve deneyim aktarımı yapan kişidir. İşletmeler için online dünyada ürünün daha çok kişiye ulaştırılmasını sağlayan kişi yöneticidir. Müşteriler ve şirket arasındaki bağlantıyı kurar ve birçok istatistiği hesaplayarak bir sonraki reklam yöntemleri için uygular.

Google Adwords Hesap Yöneticisi Hesabı Nasıl Açılır?

Google Adwords hesap yöneticisi hesabı açmak isteyen kişilerin öncelikli olarak https://ads.google.com/home/tools/manager-accounts/ internet adresine giriş yaparak yönetici hesabı oluşturun seçeneği seçmesi gerekmektedir. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra yönetici hesabını yönetmek için kullanılacak e-posta adresi ile hesap açılır. Kullanılan e-posa adresi ile en fazla 20 hesap için kullanılabilmektedir. Bu bağlantıların nasıl kurulacağı https://support.google.com/google-ads/answer/7459601 internet adresi üzerinde belirtilmiştir. Yönetici hesabına giriş yapan bireylerin öncelikle hesaba bir isim yazmaları gerekmektedir. Bu isim müşteriler ve diğer yöneticiler tarafından görüntülenecektir. Ardından hesabın ne için kullanılacağının planlanması gerekmektedir. Bu planlamanın yapılmasının ardından ülkeye göre saat diliminin seçilmesi gerekmektedir. Saat dilimi hesap üzerinden alınacak raporlar ve yapılacak olan faturalandırma işlemleri için kullanılmaktadır. Bu yüzden hesabın ilk açıldığı dönem bu bilgilerin eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Son olarak faturaların ve diğer ödemelerin gerçekleşmesi için para biriminin seçilmesi gerekmektedir. Gerekli düzenlemelerin ardından hesabınızı keşfete tıkladıktan sonra hesaba kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Ads Hesap Yöneticisi Ne İş Yapar?

Google Ads hesap yöneticisi ne iş yapar sorusuna verilebilecek birçok cevap vardır. Bu cevaplar içinde en önemli olanlar şunlardır.

  • Etkileyici, yanıltıcı olamayan ve dikkat çekebilen reklam metinleri yazmalıdır ve tıklanma oranı yüksek metinler hazırlamalıdır.
  • Dönüşüm telkininde bulunarak adwords ve analitik hesapların birbiriyle ilişkilendirilmesini ve adwords- analitik entegrasyonunu sağlamalıdır.
  • Aylık düzenli olarak kampanya hareketlerini takip etmeli ve anlaşılır bir şekilde raporlar ile sunumunu hazırlamalıdır. Ayrıca gelecekte oluşturulacak kampanyalar için öneri paketlerinde bulunmalıdır.
  • Anahtar kelime analizi yaparak hedef kitlenin belirlenmesini sağlamalı ve bütçe ekonomisi için yeni anahtar kelimeler türetmelidir.
  • Müşterilere en uygun reklam modelini belirlemek ve reklam içeriğini oluşturmakla görevlidir.
  • Web sitesinin ve tüm reklamların elde edilen tıklanma sayısı ve oranı verilerini kullanarak rapor yazmalıdır. Reklam üzerindeki dalgalanmaları takip etmeli ve gerekli metrikleri analiz ederek kampanyayı hem değerlendirmeli hem de bir sonraki değişimlere göre yönlendirmelidir.

Google Ads Hesap Yönetimi İncelikleri Nelerdir?

Google Ads hesap yöneticileri işletme için tüm hesap kayıtlarını ve kampanya analizleri yapmaktadırlar. Google Ads hesap yöneticisi bireylerin çok iyi analiz yapabilmesi gerekmektedir. Kampanyanın hangi oranda ilgi gördüğünü, kampanyaya ilgi gösteren kitlenin özelliklerini ve kampanya dahilinde yapılan tüm harcamaları hesaplaması ve rapor yazması gerekmektedir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra hesap yöneticisinin etkili bir sunuma sahip olması gerekmektedir. Google Ads hesap yönetimi işini gerçekleştirmek için bu özelliklere sahip bireyler genellikle freelance olarak çalışmaktadırlar.

5

Google Ads Hesap Yöneticisi Kimdir ve Ne İş Yapar?

Google Ads hesap yöneticisi Google hesaplarının işletme için kullanılmasını ve gerekli olduğunda reklam ve kampanya duyurularının hazırlanmasını sağlayan kişidir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder