HTML5 Web Sitesi Nasıl Yapılır?

HTML5 Web Sitesi Nasıl Yapılır?
Sosyal Medyada Paylaş

HTML5 web sitesi tasarımı; HTML programlama dilinin yeni sürümü olan HTML5’i kullanarak yapılmaktadır. Bilgisayara herhangi bir program yüklenmesine gerek olmadan yazı, video ve görsel öğeler sayfa içerisine yerleştirilebilmektedir. Ayrıca aynı anda CSS ve JavaScript’in de kullanılması ile beraber dinamik bir web sitesi tasarımının yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Kod hatalarının azaltılması adına esnek bir yapısı bulunmaktadır. Büyüktür ve küçüktür işaretleri kullanılarak kodlar yazılmaktadır ve istenildiği şekilde kullanılabilmektedir. Yeni sürüm ile beraber daha az kod yazma imkanı sağlanmaktadır. Ancak kullanılacak olan belgelerin nasıl bağlanacağı, içeriklerinin hazırlanması gibi konularda yardımcı olarak etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir programlama dilidir.

HTML5 Web Sitesi Kurulumu Nasıl Yapılır?

HTML5 web sitesi nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; kurulmuş olan web sitesine gereli olan resim ve yazı araçlarının eklenmesi ile beraber web sitesi kullanılabilir hale gelmektedir. Web sitesine eklenecek olan metin ve görüntü materyallerinin eklemesi yapılırken; bu dosyalar HTML eklentisi ile kaydedilmektedir. Bu sayede programlama dilindeki hatalar da düzeltilebilmektedir. HTML5 ile beraber eklenecek olan resimlerin duruşundan konumuna kadar birçok özelliğine kodlama ile müdahale edilebilmektedir.

HTML5 Web Sitesi Oluşturulurken Hazır Şablon Kullanılmalı Mıdır?

HTML5 web sitesi yapımında hazır şablon kullanmak, en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Kodlama bilgisine sahip olmayanlar da sürükle bırak yapısı ile beraber bu şablonları kullanabilmektedirler. Yönetici paneli aracılığı ile web sitesinin görünümünün değiştirilmesi, öğe eklenmesi, düzenlenmesi ya da kaldırılması gibi işlemler yapılabilmektedir.

Arama motorlarına göre optimize edilmiş şablonlar bulunmaktadır. Dolayısı ile arama motoru gereksinimlerini sağlayan web sitelerinin yapılabilmesi ve web sitelerinin üst sıralara çıkması için oldukça faydalıdır. Tarayıcılarda ve cihazlarda problemsiz bir şekilde görüntülenebilmektedir. Hazır çözümlerin alınması konusunda da oldukça duyarlıdır. Birçok amaç ve gereksinim için hazır şablonlar bulunabilmektedir. Bu sayede hem daha hızlı hem daha kolay hem de daha stressiz bir şekilde web sitesi oluşturulabilmektedir.

HTML5’te Kod Yazımı Nasıldır?

Web sitesinin kurulumu için yazılması gereken kodlar, rahatlıkla yazılabilmektedir. Web sitesinde bulunması gereken bütün hizmetler için ayrı ayrı kod yazılması ve işlem yapılması gerekmektedir. CSS ve Javascript kullanımı ile beraber daha dinamik bir web sitesi oluşturulabilmektedir.

HTML5 Kullanımı Nasıldır?

HTML5 sayesinde; yazı, resim ve görüntüler birbirlerine bağlanabilmektedirler. Dolayısı ile de sayfalar parça parça bir görünüme sahip olmamaktadırlar. Sayfaların bir bütün halinde görünmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca kodlama metnindeki veri girişlerindeki hataları da gösteren bir programlama diline sahip olduğu için web sitelerinin tarayıcılarda daha doğru görünmesini sağlamaktadır.

HTML5’in Avantajları Nelerdir?

HTML5 kullananların edinebilecekleri faydalar aşağıda verilmiştir:

  • Temiz kodlama özelliğine sahipti. Dolayısı ile kodlama hataları ile karşılaşıldığında bu hataları otomatik olarak düzeltmektedir.
  • Ses ve görüntü oynatma araçları konusunda herhangi bir yedek programı gerektirmeyen bir programlama dili bulunmaktadır.
  • Çevrimdışı bellek tüketimi seçeneği bulunmaktadır. Bu da internet bağlantısı olmasa dahi web sitesi içerisinde değişiklik yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.
  • Dinamik bir web sitesi kurmak için ödenmesi gereken fiyatlar ile HTML5 web sitesi için ödenecek fiyatlar yaklaşık olarak aynıdır.

HTML5 Çapraz Tarayıcı Uyumluluğu Gösterir Mi?

Firefox, Internet Explorer, Chrome, Safari ve Opera gibi birçok tarayıcı ile HTML5 çapraz uyumluluk göstermektedir. Kullanıcıların herhangi bir kısıtlanma hissetmeden HTML5 dosyasını açabilmesi mümkündür. Desteklenmeyen dosyalardaki açılmama sorunu ise; HTML5’te görülmemektedir. HTML5 web sitesinde yapılan değişikliklerin içeriği bütün tarayıcılar ile görülebilmektedir.

5

HTML5 Web Sitesi Nasıl Yapılır

HTML5 web sitesi tasarımı; HTML programlama dilinin yeni sürümü olan HTML5’i kullanarak yapılmaktadır. Bilgisayara herhangi bir program yüklenmesine gerek olmadan yazı, video ve görsel öğeler sayfa içerisine yerleştirilebilmektedir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder