Linkedin Video Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Linkedin Video Pazarlaması Nasıl Yapılır?
Sosyal Medyada Paylaş

Linkedin video pazarlamasının yapılması, geniş ve profesyonel bir iş ağı olan Linkedin uygulamasının reklam amaçlı kullanılmasını sağlamaktadır. Linkedin video pazarlaması yapılırken yetkili kişilere de ulaşılabildiği için oldukça aktif sonuçlar alınabilmektedir.

Video pazarlaması Linkedin uygulaması üzerinden yapılırken, nitelikli dönüşlerin alınacağı kitle olduğu için yalnızca iş veren ya da iş arayan olarak iki farklı hedef kitle oluşturulmaktadır. İş arayanlara yönelik sunulan reklamlar için yalnızca bu kitle hedef alındığında hızlı bir biçimde dönüşler alınmaktadır.

Linkedin ağı üzerinden self servis olarak reklam pazarlaması yapılabildiği gibi Linkedin ile reklam ortağı olarak da pazarlama yapılabilmektedir. Self servis içerisinde reklam veren kişinin kendi yönetimi gerekli olurken diğer reklam türünde Linkedin yönetim kanalından pazarlama yapılabilmektedir.

Linkedin Uygulamasından Reklam Vermek Hangi Avantajları Sağlar?

Linkedin uygulamasından verilen reklamlar ile sağlanan avantajlar, şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Sosyal platformlar içerisinde iş ağlarına özel olarak kullanılmakta olan bir uygulamadır. Bu nedenle seçici bir hedef kitle ile çalışmak isteyenlere önemli bir avantaj kanalı olarak bilinmektedir.
  • Reklamların profesyonel bir ortamda verilmesi, onların kalitesi açısından önemli olmaktadır. Bu nedenle sosyal platformlar içerisinde Linkedin en profesyonel olan ağ olarak bilinmektedir.
  • Şirket sayfaları için hesap açılması doğrudan reklam avantajı olarak bilinmektedir.

Linkedin video pazarlaması yapılırken bu avantajlar pek çok markanın bilinilirliğini arttırmaktadır. Aynı zamanda markalar içerisinde kalite standartlarının da yukarıda tutulmasını sağlayarak hedef kitlenin de nitelikli bir hale getirilmesine yardımcı olmaktadır.

Linkedin Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Linkedin reklam hesabı oluşturma adımları, öncelikle yönetici vasfı ile bir hesap açılmasını gerektirmektedir. Bunun akabinde şu aşamaların takip edilmesi gerekli görülmektedir:

  • Reklam türünün seçilmesi ikinci adım olarak bilinmektedir. Reklam türü, hedef kitlenin doğru bir biçimde tespit edilmesi ve reklamın içeriğinin belirlenmesi açısından en önemli adımlardan birisidir.
  • Reklam içeriğinin oluşturulması ise üçüncü adımdır. Bu adımda reklam nitelikleri göz önünde bulundurularak bir içerik hazırlanması gerekmektedir. Bu sayede reklamların ilgi çekiciliği de arttırılmaktadır.
  • Hedef kitlenin belirlenmesi ise üçüncü basamaktır. Reklamlarınıza kimlerin erişebileceğine bu bölümde karar verebilirsiniz.
  • Son adım ise reklamınızın ne kadar süre yayında kalacağı ve ne kadar bütçe ile yürütüleceğidir. Bu aşamada kendi tercihinize bağlı bir seçim yapmanız mümkün olurken Linkedin üzerinden verilen önerileri de dikkate almanız gerekmektedir.

Linkedin üzerinden reklam verildikten sonra reklamların istatistiklerinin incelenmesi ve daha etkili içeriklerin sunulması için etkili veriler rapor halinde sunulmaktadır. Bu nedenle geri bildirimlerin takip edilmesi reklam niteliği açısından oldukça önemlidir.

Linkedin Reklam Türleri Nelerdir?

Linkedin reklam türleri, reklamların sunuş biçimlerine ve içeriklerine göre değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilenler sponsorlu içerik olarak bilinmektedir. 150 karakterden az olacak şekilde hazırlanan bir metin etkili görseller ile sunulmaktadır.

Inmail olarak bilinen reklamlar ise daha uzun metinlerin yazılmasını gerektirmektedir. Herhangi bir sorun ve bunun çözümüne ilişkin bir metin olarak hazırlanarak hedef kitlelere ulaştırılabilen reklam türüdür.

Bunların yanı sıra dinamik reklamlar, görüntülü reklamlar, video reklamlar ve Linkedin iş ortağı reklamları gibi farklı reklam alternatifleri de bulunmaktadır. En etkili olan türler seçilerek reklam şeklinde sunulabilmektedir.

Linkedin İş Ortağı ile Çalışmak Neden Gereklidir?

Linkedin iş ortağı ile çalışmanın gerekliliği, uzman kişiler ile etkili bir reklam hazırlanmasını sağlamak olarak bilinmektedir. Bilgili ve tecrübeli kişiler ile hazırlanan reklam içerikleri, daha etkili sonuçlar verebilmektedir.

Linkedin video pazarlaması sayesinde reklam istatistiklerinin düzenli bir rapor halinde incelenmesi sağlandığı için geliştirici bir nitelik de sunmaktadır

Linkedin Video Pazarlaması Nasıl Yapılır?
5

Linkedin Video Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Linkedin video pazarlamasının yapılması, geniş ve profesyonel bir iş ağı olan Linkedin uygulamasının reklam amaçlı kullanılmasını sağlamaktadır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder