SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?
Sosyal Medyada Paylaş

SEO nedir dendiğinde size en kısa olarak şöyle açıklayabiliriz; SEO kelimesi İngilizce’de Search Engine Optimization diye adlandırılan tanımın baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe anlamı bir web sitesinin arama motoru optimizasyonu yapılarak ona uyumlu hale getirilmesi olarak ifade tanımlanır. Daha anlaşılır bir şekilde aktarmak gerekirse web sitelerinin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak SEO yapma düşünülebilir. Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen arama motoru “Google” olduğundan SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş “Google” olarak kabul edilir ve SEO nasıl yapılır diye düşünüldüğünde en doğru cevabı bize onun kuralları verir.

SEO çalışması ve SEO yapımı konusunun en önemli kriteri özgün olmaktır. Site içeriğinde kullandığımız içerikler, resimler, site üzerinde paylaştığımız bilgiler özgün ve okuyuculara keyif veren bir düzende olması en önemli konular arasındadır. İnternet kullanıcılarının olduğu gibi Google botları da yavaş açılan bir internet sitesinin SEO puanını düşük tutar ve yavaş açılan siteleri geri sıralarda gösterir, bu nedenle site kodlarının karmaşık ve gereksiz bir kod yapısı yerine temiz ve rahat taranabilir bir kod yapısı ile hazırlanmış olması gerekmektedir. Sitenin iç SEO yapısı ne kadar düzgün olursa olsun eğer dışarıdan bir referans girişi olmazsa site dışı SEO yapılarak yani farklı noktalardan siteye kaliteli giriş yapılmazsa, Google doğru orantılı olarak sizin sitenizi kullanıcılar ile buluşturmaz. Bu nedenle Google üzerinde popülerlik sağlayarak sitemize hem trafik hem de bilinirlik sağlamış oluruz.

5

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

SEO nedir dendiğinde size en kısa olarak şöyle açıklayabiliriz; SEO kelimesi İngilizce’de Search Engine Optimization diye adlandırılan tanımın baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe anlamı bir web sitesinin arama motoru optimizasyonu yapılarak ona uyumlu hale getirilmesi olarak ifade tanımlanır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
  • Yazar : Gali Medya
  • Kategori : SEO
  • 18 Mart 2020
Yorum Gönder