2020’de En İyi Google Analytics Eklentileri

2020’de En İyi Google Analytics Eklentileri
Sosyal Medyada Paylaş

2020 yılında Google Analytics’de en iyi eklentiler pek çok kullanım avantajını bir arada sunar. Kullanım ve kurulumunun zahmetsiz olmasından dolayı web sitelerini geliştirmek için tercih edilen uygulamalar arasında bulunur. Ücretsiz olarak sunulan Google Analytics eklentileri ile dijital pazarlama çalışmalarının verimi arttırılarak hedeflere ulaşabilmek kolaylaşır.

Google Analytics Hedefler Eklentisi

Google Analytics’de hedefler eklentisi tercih edilmesindeki sebep, web sitesinde birden fazla kullanıcının işlem yapıyor olmasıdır. Hedefler eklentisi, form gönderimi veya satın alma işlemlerinde cihaza ve lokasyona dair verilerin analizini yapar. Birden çok adminin görev aldığı web sitelerinde kolaylık sağlayan uygulamalardandır.

Google Analytics E-Ticaret Eklentisi

Google Analytics’de e-ticaret eklentisi dijital ticaret yapan web siteleri için kullanılmaktadır. Müşteri geri dönüşlerinin tespit edilmesi, hizmet ve ürün satışlarına dair detaylı bilgi almayı sağlar. Site ziyaretçilerin geldiği kaynakları tespit eder. E-ticaret stratejilerinin düzenlenmesi ve geliştirilmesi konusunda ayrıntılı raporlar sunar.

Google Analytics Huni Görselleştirme Eklentisi

Google Analytics’de huni görselleştirme eklentisi site ziyaretçilerinin geçirdiği süreyi detaylı olarak analiz eder. İlk aşamadan son aşamaya kadar yapılan aramaları ve reklam ilişkilerini görebilmeyi sağlar. Geçmişte gerçekleştirilen aramaların veya ziyaretçi yönlendirmelerinin site üzerindeki etkileri anlaşılır.

Google Analytics Etkinlik İzleme Eklentisi

Google Analytics’de etkinlik izleme eklentisi kullanıcı etkinliklerinin takip edilmesini sağlar. Video oynatma, indirme veya e-reklamlara ne kadar ilgili gösterildiği tespit edilir.

Google Analytics Site Arama Eklentisi

Google Analytics’de site arama eklentisi siteyi ziyaret edenlerin ne aradığı ile ilgilenir. Neyi aradıklarını ve erişemedikleri bilgileri admine aktarır. Sitedeki eksiklikler ve yapılacak düzenlemelerle ilgili ipuçları verir. Site aramalarının tespit edilmesi, e-ticaret üzerine yoğunlaşanlar için pazarlama stratejileri üzerinde etkili bir eklentidir.

Google Analytics Etiket Yönetme Eklentisi

Google Analytics’de etiket yönetme eklentisi Google Tag Manager olarak adlandırılır. Web sitesindeki etiketlerin düzenlenmesi ve kod eklenmesi gibi bütün işlemler etiket yönetici sayesinde gerçekleştirilir. Google Analytics eklentileri arasında kullanımı pratik ve kurulumu kolay eklentiler arasındadır.

Google Analytics Dahili Trafik Önleme Eklentisi

Google Analytics’de dahili trafiği hariç tutma eklentisi yöneticilerin siteyi sürekli görüntülemesiyle gerçek oranların etkilenmemesini sağlar. Normal şartlarda web sitesi görüntülendikçe site trafiği artacaktır. Site içindeki dahili trafik hariç tutularak gerçek kullanıcıların sitede vakit geçirme oranlarının tespit edilmesi sağlanır.

Google Analytics Hesapları Bağlama Eklentisi 

Google Analytics’de hesapları bağlama eklentisi diğer Google hesapları arasında etkileşim oluşturmayı sağlar. Google Analytics, Tag Manager veya Adwords hesapları birbirine bağlanarak tek yerden analizler gerçekleştirilebilir.

Google Analytics Entegrasyon Eklentisi 

Google Analytics’de entegrasyon eklentisi Google içinde ve dışındaki farklı programlarla ilişki kurabilme imkanı tanır. Youtube, Search Console vb. platformlarla entegre edilerek yüksek verimlilik almak amaçlanır.

Google Analytics WordPress ExactMetrics Eklentisi

Google Analytics’de WordPress ExactMetrics eklentisi ilgi gören WordPress kullanımları arasındadır. Ücretsiz olarak erişilebilen eklentide sitedeki istatistikler, olayların izlenmesi ve farklı bağlantılar kurabilme gibi pek çok özellik bulunur. ExactMetrics, 1 milyonun üzerinde gerçekleştirilen indirmeyle popüler eklentiler arasında yer almaktadır.

Google Analytics WordPress MonsterInsights Eklentisi

Google Analytics’de WordPress MonsterInsights eklentisi WordPress’te en sık kullanılan programlardan birisidir. Kısa süre içerisinde site üzerinde ayarlama yapmaya ve performansını ölçmeye olanak tanır. MonsterInsights eklentisi ile gerçek zamanlı olarak analitik veriler elde edilerek internet sitesinin işleyişi detaylı olarak görülebilir.

Gelişmiş özelliklerinden daha çok yararlanabilmek için sürümün satın alınması gerekir. Temel verileri ölçmek isteyenler için ise ücretsiz kullanımı mevcuttur. Google Analytics eklentileri arasında MonsterInsights, 2 milyondan fazla kişi tarafından aktif olarak kullanmıştır.

2020'de En İyi Google Analytics Eklentileri
5

2020'de En İyi Google Analytics Eklentileri

2020 yılında Google Analytics’de en iyi eklentiler pek çok kullanım avantajını bir arada sunar.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
  • Yazar : Gali Medya
  • Kategori : E-Ticaret
  • 18 Eylül 2020
Yorum Gönder