Facebook Özel Dönüşümler Nasıl Yapılır?

Facebook Özel Dönüşümler Nasıl Yapılır?
Sosyal Medyada Paylaş

Facebook özel dönüşümlerin yapılması, herhangi bir sanal ortam içerisinde oluşturulan aksiyon durumlarıdır. Facebook özel dönüşümler üzerinden Whatsapp ya da Instagram entegrasyonu sağlanabildiği gibi, özel mesaj kutusuna da yönlendirme yapılabilmektedir.

Özel dönüşüm olarak bahsedilen uygulamalar yalnızca Facebook üzerinden değil farklı web sitesi ya da bloglar üzerinden de kullanılabilmektedir. Satın alma ya da abonelik oluşturma gibi sekmeler özel dönüşüm olarak adlandırılmaktadır.

Özel dönüşümler üzerinden reklam yayınlama olanağı da bulunmaktadır. Hedef kitleye ulaşıldıktan sonra onlardan istenen aksiyonu almalarını sağlayan bu sistemler süreçten ziyade sonuç odaklı olduğu için daha çabuk kazanç sağlamaktadır.

Özel dönüşüm üzerinden reklam verilmesi için Facebook üzerinden bir özel dönüşüm uygunluğu olan hesap üzerinden başlangıç yapılması gerekmektedir. Hesap oluşturulduktan sonra ise dönüşüm işlemleri yapılabilmektedir.

Facebook Özel Dönüşümün Amacı Nasıl Belirlenir?

Facebook özel dönüşümün amacını belirleme, hedefin en doğru şekilde belirlenip uygun hedef kitleye ulaştırılmasını sağlayan aşama olarak bilinmektedir. Bu nedenle ilk olarak bu dönüşüme neden başvurduğunuzu ve hangi sonuçları beklediğinizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir.

Dönüşüm amacı belirlenirken, bu strateji üzerinden yayın yapmış kişilerden eğitim alınabilir ve sürecin örneğine benzer içerikler hazırlanabilir. Dönüşümde önemli olan hedef belirlenirken profesyonel bir yol izlenmesi olduğu için örnekler önemli olmaktadır.

Instagram Özel Dönüşümü Nasıl Hazırlanır?

Instagram özel dönüşümü hazırlamak, iki platform arasında entegrasyonun sağlanması ile mümkün olmaktadır. Bunun için Facebook hesabına Business üzerinden giriş yapılması gerekmekte ve olay yöneticisinin takip edilmesi gerekli görülmektedir.

Dönüşüm kurulum işlemi bu hesap üzerinden yapılırken detaylar kısmından dönüşümün içeriği ve ayrıntıları belirlenmektedir. Akabinde olay kurulumu aracı üzerinden de entegrasyon sağlanarak dönüşüm tamamlanabilmektedir.

Instagram özel dönüşümün sağlanması için Facebook üzerinden istenen Instagram linkinin doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir. Son aşamada gerçekleştirilen link ekleme süreci, dönüşümün yapılacağı hesap olarak belirlenmektedir.

Facebook özel dönüşümler aracılığıyla Instagram platformu kullanılarak reklam yapılması ya da istenen aksiyonların alınması kısa sürede sağlanabilmektedir. Aynı zamanda hedef kitlenin harekete geçirilmesi için de önemli olduğu bilinmektedir.

Facebook Özel Dönüşüm Aşamaları Nelerdir?

Facebook özel dönüşüm aşamaları, şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Üyelik oluşturma, Facebook üzerinden gerekli üyeliğin oluşturulmasını içeren ilk aşama olarak bilinmektedir. Üyelik oluşturma sürecinde siteye katılan her ziyaretçi için dönüşüm sağlanacağından en önemli aşama olarak bilinmektedir.
  • Bize ulaşın formu, ziyaretçiler ile ilgili alınacak geri bildirimleri içermesi nedeniyle önemlidir. Ziyaretçiler ile birebir teması sağlayacağından ikinci aşama olarak ifade edilmektedir.
  • Alışveriş süreci ise sipariş onayı gibi bilinen üçüncü aşamadır. Son aşamada Facebook üzerinden dönüşüm sağlanırsa reklam değerleri yükselmekte ve ziyaretçilerin sayısı daha kolay bir biçimde arttırılabilmektedir.

Bu adımların her birisi en etkili dönüşümlerin yapılabilmesi açısında öneri olarak sunulmaktadır. Farklı süreç ve aşamaları da bulunduğu için tercihinize ve hedefinize bağlı olarak bir seçim yapmanız mümkün olmaktadır.

Facebook Reklam Sayfalarında İyileşme Nasıl Sağlanır?

Facebook reklam sayfaları üzerinden iyileşme sağlamak, reklamların daha etkili sonu vermesi için önemli bir bilgilendirmedir. Facebook üzerinden son zamanlarda kullanılmaya başlanan dönüşüm şeklinde reklam oluşturma da iyileşme seçenekleri içerisinde yer almaktadır.

Herhangi bir site içerisinde ziyaretçileri harekete geçirecek ya da geri bildirim vermelerini sağlayacak dönüşümler aracılığıyla satış ve pazarlama stratejilerinde de iyileşme sağlanabilmektedir.

Facebook özel dönüşümler ile aynı zamanda standart reklam formatının dışına çıkılarak daha yeni reklam stratejileri de belirlenebilmektedir. Bu sayede hedef kitlelerin de ilgi ve meraklarının diri tutulması sağlanabilmektedir.

Facebook Özel Dönüşümler Nasıl Yapılır?
5

Facebook Özel Dönüşümler Nasıl Yapılır?

Facebook özel dönüşümlerin yapılması, herhangi bir sanal ortam içerisinde oluşturulan aksiyon durumlarıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder