Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlar Nasıl Yazılmalıdır?

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlar Nasıl Yazılmalıdır?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads genişletilmiş metin reklamları, standart metin reklamlarından performansı daha iyi olan reklamlardır. Bu reklamların performanslarını net bir şekilde ölçebilmek için ise birden fazla reklam metninin hazırlanması ve tıklama oranı en yüksek olanın baz alınarak esas reklam metninin hazırlanması gerekmektedir. Google Ads genişletilmiş metin reklamları yapılan son değişiklik ile beraber üçüncü başlık ekleme, ikinci açıklama ekleme ve her açıklamayı 90 karaktere kadar kullanma özelliklerine sahip olmuştur.

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlarının Özellikleri Nelerdir?

Genişletilmiş metin reklamlarının nitelikleri aşağıdaki gibidir:

  • 3 başlık alanına sahiptir. İlk iki başlığın doldurulması gerekli sayılmaktadır. Ancak üçüncü başlık alanını doldurmak zorunlu değildir. Başlık başına 30 karakter kullanmaya imkan tanınmaktadır. Başlıklar birbirinden dikey çizgi ile ayrılmıştır ve yan yana gözükmektedir.
  • 90 karakterlik iki açıklama alanı vardır.
  • Nihai URL’nizin alan adı, reklamın görünen URL’si olarak kullanılmaktadır.
  • Görünen URL’yi isteğe bağlı 2 yol alanı ile birleştirebilmek mümkündür. URL’nin bir parçası olmasa da açılış sayfasındaki içerikle alakalı ve kullanıcıların yönlendirilecekleri sayfa ile ilgili fikir sahibi olabilecekleri bir metin olması tavsiye edilmektedir.
  • Oluşturulan metin reklamlarının hem masaüstü hem de mobil biçimli önizlemeleri oluşturulduğu için mobil cihazlara göre optimize edilmiş reklamlardır.

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamları Neden Küçük Tercih Edilmelidir?

Genişletilmiş metin reklamlarının küçük olması; reklamınızın daha fazla dikkat çekmesini sağlamaktadır. Tombul parmak sendromu olarak isimlendirilen yanlış tıklamalar yapılması durumu, çoğunlukla küçük reklamlarda yaşanan bir durumdur. Bu da reklamınızın tıklama sayısının artmasını sağlamaktadır. Google Ads genişletilmiş metin reklamları tıklama sayısı ile alakalı olduğu için bu da sizin dönüşümlerden daha fazla veri elde etmenize yardımcı olan bir durumdur.

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlarında Kelimeler Nasıl Kullanılmalıdır?

Genişletilmiş metin reklamlarında kelime seçimi, reklam geri dönüşümlerine göre yapılmalıdır. Arama motorunda sıklıkla aranan kelimeler reklam içerisinde tercih edilmelidir. Rakip reklamlarda yer alan kelimelere göz atarak bu kelimelerde değişiklik yapılıp kullanılabilmektedir. Google Ads genişletilmiş metin reklamları özgün ve benzersiz şekilde yazmaya özen göstermelisiniz. Marka adınızı başlıkta geçirmelisiniz. Ancak bunlara dikkat ederseniz Google’ın reklamlarınızı algılayabilmesini ve rakiplerinizden ayrışabilmenizi sağlayabilirsiniz.

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlar Nasıl Yazılmalıdır?
5

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlar Nasıl Yazılmalıdır?

Google Ads genişletilmiş metin reklamları, standart metin reklamlarından performansı daha iyi olan reklamlardır.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder