Google Ads İçin Etkili Reklam Başlıkları Nasıl Oluşturulur?

Google Ads İçin Etkili Reklam Başlıkları Nasıl Oluşturulur?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads için etkili reklam başlıkları, 25 karakter sınırı ile oluşturulmalıdır. Google Ads için etkili reklam başlıkları oluştururken hedef kitlenizin ilk alacağı mesaj bu kısımda verildiği için ilgi çekici ve harekete geçirici başlıklar tercih edilmelidir. Ancak doğrudan satın almaya yönelik kelimeler kullanmadan başlık oluşturulmalıdır. Verilen hizmete ve satılan ürüne yönelik başlıklar hazırlanmalıdır.

Google Ads İçin Etkili Reklam Başlıkları Oluştururken Harekete Geçirici Mesajlar Kullanın

Başlıkta harekete geçirici mesajlar kullanmak, kullanıcıların ilgili reklama yönelmesini sağlamaktadır. Kullanıcıların harekete geçirici mesaj veren başlıklara tıklama eğilimi çok daha fazladır. Karakter sınırını kullanarak verilen harekete geçirici mesajlar daha sonrasında tıklama olarak geri dönmektedir.

Google Ads İçin Anahtar Kelime Bulunduran Etkili Reklam Başlıkları Hazırlayın

Anahtar kelime bulunan reklam başlıkları oluşturmak için öncelikle kullanılacak olan anahtar kelimelerin fazla gösterim almış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanıcıların ilk etapta gördükleri reklam başlığı olduğu için Google Ads için etkili reklam başlıkları oluşturmak rakiplerin önüne geçmek açısından oldukça önemlidir. Ürünü en iyi tanıtan ve gösterimi fazla olan anahtar kelimeler başlığa eklenmelidir. Markanın çok bilinen bir marka olmaması halinde, marka başlığında firma ismini geçirmemeye özen gösterilmelidir.

Google Ads İçin Dikkat Çekici ve Anlaşılır Reklam Başlıkları Oluşturun

Başlığın dikkat çekici ve anlaşılır olması, hedef kitlede başlığa karşı merak uyanmasını sağlamaktadır. Tıklama ve dönüşüm oranını arttıran bir durumdur. Ancak dikkat çekici mesaj vermeye çalışırken bunun web sitesinde verilen hizmet veya satılan ürün ile alakalı olmasına özen gösterilmelidir.

Mobil Cihazlara Yönelik Reklamlar Hazırlayın

Mobil kullanıcılara yönelik reklam başlıkları hazırlamak; mobil cihazlarda yapılan aramalar ile masaüstü cihazlarda yapılan aramalar farklılık gösterdiği için avantaj sağlayabilmektedir. Mobil kullanıcılar cihazlarında arama yaparken aramak istediklerini tam ifade ederek yazmamaktadırlar. Daha kısa sürede daha fazla bilgi almaya odaklı oldukları için aramak istediklerini mümkün olan en kısa şekilde ifade etmektedirler. Bu sebeple Google Ads için etkili reklam başlıkları ve metinlerini hem masaüstü hem de mobil cihazlara yönelik hazırlamak tavsiye edilmektedir.

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlar Nasıl Yazılmalıdır?
5

Google Ads Genişletilmiş Metin Reklamlar Nasıl Yazılmalıdır?

Google Ads genişletilmiş metin reklamları, standart metin reklamlarından performansı daha iyi olan reklamlardır.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder