Google Ads İle Yeniden Pazarlama Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Google Ads İle Yeniden Pazarlama Reklamları Nasıl Oluşturulur?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads ile yeniden pazarlama reklamları ile web sitenizle ya da mobil uygulamanızla daha önceden etkileşimde bulunmuş olanlara daha kolay ulaşabilirsiniz. Google Ads ile yeniden pazarlama reklamları ile markanızın bilinirliğini arttırabilir, satın alma olasılığı taşıdıkları doğru zamanda geçmiş ziyaretçilerinize reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Google Ads İle Yeniden Pazarlama Yöntemleri Nelerdir?

Google Ads yeniden pazarlama yolları aşağıda verilmiştir:

 • Standart yeniden pazarlama: Geçmişteki ziyaretçileriniz Görüntülü Reklam Ağı’ndaki web sitelerine ya da uygulamalara baktıkları süre içerisinde reklamlarınızı görmektedirler.
 • Dinamik yeniden pazarlama: Web siteniz ya da uygulamanız üzerinden görüntülenmiş olan ürün ve hizmetleri yeniden görmelerini sağlayabildiğiniz Google Ads ile yeniden pazarlama reklamları oluşturma yöntemidir.
 • Arama Ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listeleri: Web sitenizi geçmişte ziyaret edenlerin web sitenizden ayrıldıktan sonra yaptıkları Google aramalarında reklamlarınızı gösterebilmektesiniz.
 • Video yeniden pazarlama: Yüklediğiniz videolarla veya YouTube kanalınızla etkileşime girenlerin YouTube kullandıkları, Görüntülü Reklam Ağı videoları izledikleri, uygulamalara ya da web sitelerine baktıkları sırada reklamlarınızı görebilmeleri mümkündür.
 • Müşteri listesiyle yeniden pazarlama: Müşterilerinizin verdikleri iletişim bilgileri ile müşteri listesi hazırlayıp Google’da oturum açtıklarında onlara reklam gösterebildiğiniz yöntemdir.

Google Ads İle Dinamik Yeniden Pazarlama Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Dinamik yeniden pazarlama kampanyası oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Google Ads hesabınıza giriş yaparak oturum açmalısınız.
 • Sayfa menüsü içerisinde bulunan Kampanyalar butonuna tıklamalısınız.
 • Artı simgesine tıkladıktan sonra Yeni Kampanya butonuna tıklanmalıdır.
 • Sırası ile Görüntülü Reklam Ağı ve Satış seçilmelidir.
 • Standart Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası butonuna tıklanmalıdır ve sonrasında Devam butonu seçilmelidir.
 • Kampanya ismi, teklif stratejisi ve bütçe seçimi yapılmalıdır.
 • Kitleler kısmından Yeniden Pazarlama tercih edilmelidir ve yeniden pazarlama listesi oluşturulmalıdır. Yeniden pazarlama liste kurulumunun olmadığı durumlarda, Adwords için optimize edilmiş olan liste tercih edilmelidir. Bunun için ise önce kitle tercih edilmelidir. Özel kombinasyonlar görüldükten sonra Adwords için optimize edilmiş liste seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Bitti butonuna tıkladıktan sonra kişiselleştirilmiş reklamlar için veri feed’i kullanın butonuna tıklanmalı ve işletme türü seçilmelidir. Listede işletme türünüzü görememiş olmanız durumunda diğer seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Reklam oluşturabilmek için artı butonuna tıklayarak yeni reklam oluşturun. En son kampanya oluştur butonuna tıklayarak kampanyanızı da oluşturduktan sonra hazırladığınız veri feed’i yükleyin ve Google Ads ile yeniden pazarlama reklamları için kampanyayı tamamlamış olun.

Google Ads İle Yeniden Pazarlama Reklamları Nasıl Oluşturulur?
5

Google Ads İle Yeniden Pazarlama Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Google Ads ile yeniden pazarlama reklamları ile web sitenizle ya da mobil uygulamanızla daha önceden etkileşimde bulunmuş olanlara daha kolay ulaşabilirsiniz.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder