Google Ads Tıklama Başına Ücretlendirme Nasıl Çalışır?

Google Ads Tıklama Başına Ücretlendirme Nasıl Çalışır?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads tıklama başına ücretlendirme; kelimenin popülerliğine, rekabet düzeyine, rakiplerin kelime için verdikleri ücretlere göre değişiklik göstermektedir. Google Ads tıklama başına ücretlendirme için kampanya kapsamında vermek istediğiniz maksimum tıklama başına maliyeti belirleyebilmektesiniz. İlk sayfa tekliflerinin altında teklif vermemeye özen göstermelisiniz. Maksimum değeri belirlememeniz durumunda; Google Ads otomatik reklam ücretlendirmesi yapmakta ve bir değer biçmektedir. Ancak bu sizin için oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu sebeple günlük bütçenizi belirlemeniz ve sitenizdeki davranışlara göre Google Ads’in bu bütçeyi ayarlamasına izin vermeniz en avantajlı ücretlendirme yöntemi olmaktadır.

Google Ads Tıklama Başına Ücretlendirme Nasıl Belirlenir?

Tıklama başına ücretlerin belirlenmesi için reklam kalite puanı, kelimelerin açılış URL değerleri, kelimeler ve içeriğin uyumu önemli olmaktadır. Maksimum tıklama başına maliyet fiyatlarından daha düşük değerlerin üretilmesi için reklam kalite puanının yüksek olması gerekmektedir. Google Ads tıklama başına ücretlendirme, bir dizi algoritma hesaplaması sonucunda belirlenmektedir.

Reklamlarınız için doğru bütçe ve teklif seçeneklerini belirleyerek maliyetlerinizi daha doğru şekilde yönetebilirsiniz. Kampanyalarınız için bir ücretlendirme sınırı bulunmaktadır ve bütçenizle günlük olarak harcamak istediğiniz tutar doğrultusunda tekliflerinizi yönetebilirsiniz. Doğru yönetim ile gerçek maliyetlerden çok daha düşük bir harcama yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Google Ads Tıklama Başına Ücretlendirme İçin Doğru Stratejiyi Belirleme Yöntemleri Nelerdir?

Tıklama başına ücretleri belirleme yolları; otomatik teklif stratejisi ve manuel tıklama başına maliyet teklifidir. Tıklama başına maliyet tekliflerini manuel bir şekilde kendinizin belirlemesi mümkündür. Kampanya kapsamındaki her bir reklam grubu, anahtar kelime ve yerleşim için kendi tekliflerinizi belirleyebilirsiniz. Bazı anahtar kelimelerin ve yerleşimlerin diğerlerine göre çok daha karlı olduğunu gördüğünüzde, bu anahtar kelime ve yerleşimler için reklam bütçenizden manuel olarak daha büyük bir pay ayırabilirsiniz.

Web sitesinin daha fazla trafik alabilmesini, daha fazla tıklamayı hedefliyorsanız; en basit otomatik teklif stratejisini kullanabilirsiniz. Google Ads tıklama başına ücretlendirme için bu sistemde günlük bir bütçe belirlenmelidir. Bu bütçe doğrultusunda size en fazla tıklanmayı getirecek şekilde Google Ads teklifleri kendisi belirlemektedir.

Google Ads Tıklama Başına Ücretlendirme Nasıl Çalışır?
5

Google Ads Tıklama Başına Ücretlendirme Nasıl Çalışır?

Google Ads tıklama başına ücretlendirme; kelimenin popülerliğine, rekabet düzeyine, rakiplerin kelime için verdikleri ücretlere göre değişiklik göstermektedir.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder