Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalar?

Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalar?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalar?

Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hataların doğruları aşağıdaki gibidir:

  • Ziyaretçiler her zaman doğrudan ana sayfaya yönlendirilmemelidir.
  • Negatif anahtar kelimeler de kullanılmalıdır.
  • Anahtar kelime planlayıcısı kullanılmalıdır.
  • Reklam uzantıları oluşturulmalıdır.
  • Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hatalar arasında en önemlisi; reklamların mobil cihazlar ile uyumsuz olmasıdır. Görünürlüğün olumsuz etkilenmemesi için mobil cihazlara uyumlu reklamlar oluşturulmalıdır.
  • Alternatif reklam metinleri üreterek etkileşim ve dönüşüm oranları kıyaslanmalıdır.

Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalardan Ziyaretçileri Ana Sayfaya Yönlendirmek

Ziyaretçileri direkt ana sayfaya yönlendirmek; kullanıcıların aradıkları bilgiye ulaşamamalarına neden olmaktadır. Araştırma yapan ve satın alma eğilimi olan kullanıcılar, doğrudan hedeflerine ulaşmak istemektedirler. Bu sebeple reklamlarınızın hepsini ana sayfanıza yönlendirmemeniz gerekmektedir. Doğrudan reklamını gördüğü ürünün veya hizmetin olduğu sayfaya yönlendirilmeyen kullanıcılar kısa süre içerisinde web sitenizden çıkış yapmaktadır. Kullanıcılarınız direkt tıkladıkları reklamların olduğu sayfalara ulaşmaları ile beraber web sitenizde geçirdikleri süre artmaktadır. Bu sayede aslında reklamlarınıza boşa para harcamamış olmaktasınız.

Google Ads Reklam Yönetiminde Negatif Anahtar Kelime Kullanmamak

Reklamlarda negatif anahtar kelime kullanmamak, gereksiz maliyete yol açabilmektedir. Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hatalardan biri olan negatif kelime kullanmamak; hedef kitleniz ile çok alakasız kullanıcıların verdiğiniz hizmet ile alakası olmayan amaçlar ile sitenize giriş yapmasına ve kısa süre içerisinde sitenizden çıkmasına neden olmaktadır. Reklamınız için anahtar kelime ekledikten sonra negatif anahtar kelimeler de ekleyerek sitenizle ilgisiz bir trafik oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Size fayda sağlamayacak tıklamalardan negatif anahtar kelimeler ile kurtulabilir ve sitenizin kalite puanını da arttırabilirsiniz.

Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısını Kullanmamak

Anahtar kelime planlayıcı kullanmamak, potansiyel anahtar kelimeler konusunda hata yapmanıza neden olabilmektedir. Anahtar kelime seçiminde zorlandığınızda, potansiyel anahtar kelime tespiti yapamadığınız, kampanyanızla ilgili yeni fikirler bulamadığınızda; anahtar kelime planlayıcısı ile bu sorunları çözebilirsiniz. Anahtar kelimelerin arama hacimleri hakkında fikir sahibi olarak alternatif anahtar kelimeler tespit edebilir ve bu kelimelerin ortalama tıklama başı maliyetlerini öğrenebilirsiniz. Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hataları tespit edip sitenin ziyaretçi trafiğini arttırmak için anahtar kelime planlayıcısı kullanılmalıdır.

Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalar?
5

Google Ads Reklam Yönetiminde Sıkça Yapılan Hatalar?

Google Ads reklam yönetiminde sıkça yapılan hataların doğruları aşağıdaki gibidir:

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder