Google AdWords’ten Günlük Bütçe Nasıl Belirlenir?

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Nasıl Belirlenir?
Sosyal Medyada Paylaş

Google AdWords’ten günlük bütçe belirlenmesi için reklamcılık hedeflerinin ve gün içerisinde harcanabilecek ortalama tutarın belirlenmesi gerekmektedir. Google AdWords’ten günlük bütçe belirleme işlemini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Google Ads üzerinden, kampanya sekmesinden bu değişiklik yapılmaktadır. Aynı anda birden fazla kampanya bütçesini belirleyebileceğiniz gibi tek bir kampanya bütçesinin girişini de yapabilirsiniz. Video kampanyalarınız için kampanya toplam bütçe belirleme işlemi yapabilirsiniz. Doğru günlük bütçe belirleyebilmeniz için önce hedeflerinizi belirlemiş olmanız gerekmektedir. Reklam amacınızın site trafiğini arttırmak mı yoksa telefon almak mı olduğuna, işletmenizin bilinirliğini sadece belirli bir bölge için mi arttırmak istediğinize karar verdikten sonra günlük bütçenizi belirlemelisiniz.

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Değişimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Kampanya günlük bütçesini değiştirmek isteyenlere zaman veya sıklık sınırlaması konulmamaktadır. Bütçe değişimi için izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Google Ads hesabınız ile oturum açmanız gerekmektedir.
  • Kampanyalar sayfasına giriş yapmalısınız ve hangi kampanya için bütçe düzenlemesi yapacaksanız o kapmayanın üzerine tıklamalısınız.
  • Düzenleme yapmak için sağ üst kısımda bulunan kalem simgesine tıklanmalıdır.
  • Belirlenen yeni ortalama günlük bütçe girilmelidir.
  • Kaydet butonuna tıklanmalıdır ve Google AdWords’ten günlük bütçe belirleme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Google AdWords günlük bütçe belirlemede önemli noktalar aşağıda verilmiştir:

  • Daha fazla tıklama ve gösterim alma potansiyeline sahip olduğu halde kampanyalarınız kısa süre içerisinde günlük bütçelerine ulaşıyor ise; bu konuda öneri almalısınız. Günlük bütçenin tükenmesini önleyecek çalışmalar yapmalısınız.
  • Daha fazla tıklama alabilmek için bütçeyle sınırlı kampanyalarınızdaki teklifleri düşürebilirsiniz. Bu sayede ödediğiniz ortalama tutar azalırken bütçenizin de çabuk bitmemesini sağlarsınız.
  • Google Ads’in otomatik teklif verme özelliğini kullanarak günlük bütçelerinizi daha efektif kullanabilirsiniz.
  • Hızlandırılmış yayınlama yöntemi, günlük bütçenizin günün erken saatlerinde tükenmesine neden olmaktadır. Hızlandırılmış yerine standart olarak ayarlarsanız reklamlarınız gün içerisinde eşit aralıklar ile gösterilmektedir.

Google AdWords’ten günlük bütçe belirleme yapıldıktan sonra düzenli olarak hesabı kontrol etmeye devam etmelisiniz. Bütçesi sınırlı olan ve bütçesinin tamamını kullanmayan kampanyalarınıza göz atmalısınız.

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Nasıl Belirlenir?
5

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Nasıl Belirlenir?

Google AdWords’ten günlük bütçe belirlenmesi için reklamcılık hedeflerinin ve gün içerisinde harcanabilecek ortalama tutarın belirlenmesi gerekmektedir.

Sending
User Review
1 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder