Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?

Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?
Sosyal Medyada Paylaş

Google’ın responsive siteleri sevmesinin nedeni; responsive sitelerin kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmasıdır. Google responsive siteleri sevmesinin nedeni; sitede gezerken ve indeksleme işlemi yaparken daha az kaynak çekmesinin gerekmesidir. Google en iyi arama motorlarından biri olarak kullanıcılarına kaliteli hizmet veren web sitelerini sevmekte ve bu siteleri öne çıkartmaktadır. Google algoritmasında diğer sitelere göre daha avantajlı konumdadırlar. Responsive siteler; hiç açılmaması, yavaş açılması veya ekran içine sığmaması gibi sorunlar yaratmamaktadır. Dolayısı ile responsive sitelerin ziyaretçi trafiği daha fazla olmaktadır. Google tarafından önerilen ve avantajlı tasarım şekli olduğu için birçok işletme duyarlı web tasarımı yaptırmaktadır ve bu şekilde rakiplerinin önüne geçebilmektedir.

Google Responsive Siteleri Kullanıcı Deneyiminden Dolayı Seviyor

Kullanıcı deneyiminin ön planda olması; Google’ın responsive siteleri sevme nedenidir. En çok tercih edilen arama motorlarından biri olan Google, arama motorları arasında en iyisi olduğunu kanıtlamayı amaçlamakta ve buna yönelik bir politika izlemektedir. Dolayısı ile paylaştığı web sitelerinin de kaliteli olmasını istemektedir. Bunun için belirli standartlar doğrultusunda web sitelerini arama sonuçlarında listelemektedir. Google responsive siteleri sevmesinin nedeni; kullanıcıların SEO deneyimini arttıran, onlara kaliteli içerikler sunan, web tasarım alanında kullanılan teknolojileri bünyesinde barındıran siteler olmasıdır.

Responsive Sitelerin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Responsive sitelerin artıları aşağıdaki gibidir:

  • Tek bir URL ile kullanıcıların web sitenizdeki içeriği paylaşabilmeleri mümkün olmaktadır.
  • Google’ın algoritmalarının dizine ekleme özelliklerinin sayfaya atanmasına yardımcı olması sebebi ile avantajlıdır.
  • Aynı içerik için birden fazla sayfanın bakımının yapılmasına gerek olmadığı için gerekli olan mühendislik çalışmasının süresi daha kısadır.
  • Mobil siteleri etkileyen yaygın hataların gelişme ihtimalini düşüren bir web tasarım çeşididir.
  • Kullanıcıların mobil cihazlarına uygun şekilde optimize edildiği için görüntüde yeniden yönlendirme yapılmamaktadır. Bu da sayfanın yükleme süresinin kısalmasını sağlamaktadır.
  • Google’a sitenin içeriğinin daha fazlasını dizine ekleme ve uygun şekilde yenileme konusunda yardımcı olabilme özelliği taşımaktadır. Sitenin taranması sırasında kaynak tasarrufu sağlaması, Google responsive siteleri sevmesinin nedeni arasında gösterilebilir.
Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?
5

Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?

Google’ın responsive siteleri sevmesinin nedeni; responsive sitelerin kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmasıdır. Google responsive siteleri sevmesinin nedeni; sitede gezerken ve indeksleme işlemi yaparken daha az kaynak çekmesinin gerekmesidir.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder