İlişkilendirme ve Artış Ölçümleri Google Ads Nasıl Etkiledi?

İlişkilendirme ve Artış Ölçümleri Google Ads Nasıl Etkiledi?
Sosyal Medyada Paylaş

İlişkilendirme ve Artış Ölçümleri Google Ads Nasıl Etkiledi?

İlişkilendirme ve artış ölçümlerinin Google Ads’e etkisine bakıldığında; reklam etkileşimlerinin dönüşümleri için ne kadar kredi almanız gerektiğini görebilir ve reklam performanslarınızı çok daha iyi anlayabilirsiniz. İlişkilendirme ve artış ölçümleri ile dönüşümlerinizi izleyebilir ve ilişkilendirme raporlarına ulaşabilirsiniz. Google Ads’e girip oturup açtıktan sonra Araç simgesine tıklayıp ölçüm menüsüne girdiğinizde İlişkilendirme menüsünden ilişkilendirme raporlarına ulaşabilirsiniz. Raporlarınızı özelleştirebilir ve işletmeniz ile ilgili önemli verileri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İnceleme aralığını 30, 60 ve 90 gün olarak belirleyebilirsiniz.

İlişkilendirme ve Artış Ölçümlerinin Avantajları Nelerdir?

İlişkilendirme modellerinin artılarına bakıldığında; reklamverenlerin müşterilerinin son tıklamaları dışında yolda kurmuş oldukları bütün reklam etkileşimleri göz önüne alındığı için daha fazla kontrol ve avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

  • İlişkilendirme ve artış ölçümleri ile müşterilerin satın alma döngüsünde onlara daha erken erişme fırsatı yaratmaktadır.
  • İşletmeniz ile kullanıcıların ürün ve hizmetleri arama şeklinin en uygun model ile eşleşmesi sağlanmaktadır.
  • Reklam performanslarınızı değerlendirerek tekliflerinizi iyileştirmenize imkan sağlamaktadır.

Google Ads İlişkilendirme Modelleri Nelerdir?

İlişkilendirme modellerinin çeşitleri aşağıda verilmiştir:

  • Son tıklama modeli ile bütün kredi son tıklanan reklama ve karşılık gelen anahtar kelimeye verilmektedir ve bu şekilde dönüşüm sağlaması amaçlanmaktadır.
  • İlk tıklama modelinde bütün kredi ilk tıklanan reklam ile karşılık gelen anahtar kelimeye verilmektedir.
  • Yoldaki tüm reklam etkileşimleri arasında dönüşüm kredisinin eşit olarak paylaştırıldığı model, doğrusal ilişkilendirme modelidir.
  • Yakın zamanda gerçekleşen reklam etkileşimlerine daha fazla kredinin verildiği ilişkilendirme modeli, zamana bağlı azalmadır. 7 günden daha uzun süre önceki tıklamalara, 1 gün önceki tıklamanın yarısı kadar kredi verilmektedir.
  • Konuma dayalı ilişkilendirme modelinde; ilk ve son reklam etkileşimlerine %40’ar kredi, yoldaki diğer reklam etkileşimlerine ise %20’lik kredi paylaştırılmaktadır.
  • İlişkilendirme ve artış ölçümleri Google Ads ile veriye dayalı modelleme ile ilişkilendirilebilmektedir. Geçmiş verilerin temel alınması ile dönüşüm kredileri dağıtılmaktadır. Hesaptaki verileri kullanarak her bir etkileşimin gerçek katkısını hesapladığı için diğer ilişkilendirme verilerinden daha farklı olmaktadır.
İlişkilendirme ve Artış Ölçümleri Google Ads Nasıl Etkiledi?
5

İlişkilendirme ve Artış Ölçümleri Google Ads Nasıl Etkiledi?

İlişkilendirme ve artış ölçümlerinin Google Ads’e etkisine bakıldığında; reklam etkileşimlerinin dönüşümleri için ne kadar kredi almanız gerektiğini görebilir ve reklam performanslarınızı çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Sending
User Review
4 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder