Karantina Döneminde Web Sitemi Nasıl Geliştirebilirim?

Karantina Döneminde Web Sitemi Nasıl Geliştirebilirim?
Sosyal Medyada Paylaş

Her daim güncellemeye ihtiyaç duyan web sitesini geliştirmek için karantina dönemi en iyi fırsat. Karantina döneminde web sitesi geliştirmek için öncelikle mevcut durumun değerlendirmesi yapılmalıdır. Sitenin en son halinin ne durumda olduğunu, kriterlerini, müşteriyi neyin beklediğini ve ilgisini neyin çekeceğini bilmek gerekir. Web sitesi için iyi bir planlama her şeyin başlangıcı olacaktır.

Web Sitesi Nedir?

Günümüzde yapılan birçok iş için gerekli olan web siteleri, söz konusu olan ürünlerin ya da içeriklerin en doğru şekilde tüketiciye aktarılması için oluşturulmuş online bir oluşumdur. Yapmak istenilen herhangi bir iş için oluşturulan web sitesi ile çok daha geniş bir kitleye ulaşma şansı bulanabilir. Her zaman güncel kalması gereken ve yenilik isteyen web siteleri, aynı konu altındaki farklı içerikleri bir çatı altına toplayarak insanların buna daha kolay ulaşmalarını sağlamaktadır.

 

Her şeyin dijitale aktarıldığı bu dönemde en iyi pazar yeri daima web sitelerdir. Bu pazar yerinde fikirlerin karşı tarafa ulaştırılması için daima doğru yolları izlemek gerekir elbette. İyi bir web sitesi ile kötü bir web sitesi günümüzde çok rahat ayırt edilebilmektedir. Basit ama ilgi çeken ve iyi olarak nitelendirilen bu web siteleri kazanç ve kitle açısından daima diğer web sitelerinden bir adım öndedir.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü ile karantina günleri başladı. Karantina günlerinde eskiye kıyasla pek çok iş online olarak hallediliyor artık.  Ayrıca bol bol vakit yaratan karantina döneminde web sitesi geliştimek için birçok seçenek mevcut.

Web Sitesi Geliştirmek İçin Ne Yapılabilir?

Web sitesinin tasarımından, yönetimine kadar geliştirmek için yapılması gereken birçok şey vardır. Mevcut durum raporu ve güncellemeler için planlama sonrasında öncelikle sitenin tasarımına yönelmek gerekir. Müşteriyi çekme potansiyeli olan tasarımlarla birlikte kolay ulaşılabilirlik ve basitlik, siteyi geliştiren unsurlardan biridir. Gelişmiş web sitesi tasarım ve iç planlama örneklerine yönelik hazırlanan uygulamalar birçok ünlü şirket tarafından kullanılmaktadır.

Bu uygulamalar ile karantina döneminde web sitesine ağırlık vererek hedef kitlenize çok daha kaliteli bir hizmet sunabilirsiniz. Müşteriler tarafından kalitesi hemen fark edilen popüler sitelere ulaşmak hiç de zor değil. Kullanılabilecek olan uygulamalar sayesinde sitenin en ince ayrıntısı bile en iyi şekilde tasarlanacaktır.

Web Sitesi Geliştirmeye Yönelik Uygulamalar Nelerdir?

Karantina döneminde web sitesi geliştirmek için bu uygulamalardan birisi olan Sketch, web sitesinin tasarım anlamında gelişmesini ve en kolay şekilde oluşturulmasını sağlayan dijital tasarımlar için bir araç takımıdır. Büyük sitelerden küçük sitelere varıncaya kadar içerisinde bulunan logo ve görseller de dahil olmak üzere bütün tasarım prensiplerini üstlenen bir uygulama olarak sketh, en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir.

Web sitesinin gezinti araçları ve ücretsiz katman seçenekleri sunan InVision Cloud uygulaması ise Netflix gibi büyük şirketler tarafından tercih edilen en kullanışlı ve güncel tasarım uygulamasından biridir. Bir kod editörü olarak çalışan Sublime Text uygulaması ise gelişmiş web siteleri için uygun bir seçenektir. İçerisinde bulunan çoklu sistemler komutu ile daha kolay ve gelişmiş bir web sitesine hızlı bir şekilde sahip olunabilir. Bunlara ek olarak günümüzde milyonlarca insanın kullandığı internet tarayıcısı Chrome, web sitelerini geliştirmeye yönelik araçları bünyesinde bulundurmakta. Chrome, Javascript’i ayıklamak, HTML öğelerine yönelik stil uygulamak gibi web sitesi geliştirici birtakım özelliklere kolayca ulaşılmasını sağlamaktadır.

Uygulamaların Sağladığı Avantajlar

Her şeyin dijitalleştiği karantina döneminde web sitesi geliştirmek adına piyasada kolayca bulunabilen ve herkesin kullanabileceği bu uygulamalar günümüzde popüler olan pek çok ünlü şirket tarafından da kullanılmakta. Kaliteli bir siteye sahip olmak için birkaç uygulama kullanarak en iyi sonuca ulaşılabilir. Bahsedilen Sketch, InVision Cloud, Sublime Text ve Chrome gibi uygulamalar herkesin rahatlıkla anlayabileceği şekilde oluşturulmuş ve sunulmuştur. Bunların dışında yine birçok uygulama bulmak mümkün. Ancak aralarında en iyi tasarımları ortaya koyan ve hazırda bulunan web sitesinin en iyi görüntüsüne ulaşmasını sağlayan bu uygulamalar ile rakiplerden her zaman bir adım önde olunabilir. Karantina sürecinde web sitesi geliştirmek için bu uygulamalar özellikleriyle yoğun ilgi görmektedir.

5

Karantina Döneminde Web Sitemi Nasıl Geliştirebilirim

Her daim güncellemeye ihtiyaç duyan web sitesini geliştirmek için karantina dönemi en iyi fırsat. Karantina döneminde web sitesi geliştirmek için öncelikle mevcut durumun değerlendirmesi yapılmalıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder