Neden Daha Fazla Google Trafiği Alamıyorum

Neden Daha Fazla Google Trafiği Alamıyorum
Sosyal Medyada Paylaş

Daha fazla Google trafiği alamama durumunun nedenlerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Rakip ve arama motoru sonuç sayfası değişiklikleri, daha fazla Google trafiği alamama durumu yaşanmasına neden olabilmektedir.
  • Değerli link kayıplarından dolayı site trafiği düşebilmektedir.
  • Google algoritma güncellemesi sebebi ile trafik düşüşleri yaşanabilmektedir.
  • Web sitesindeki doğal olmayan linkler trafiği olumsuz etkilemektedir.

Sitede Yapılan Değişikliklerin Daha Fazla Google Trafiği Almayı Engellemesi

Sitede yapılan önemli değişikliklerin trafiği düşürmesi gibi bir durum olup olmadığı kontrol edilmelidir. Son zamanlarda sitede yeniden tasarlama, taşıma, içerik temizleme gibi trafik değerlerini etkileyecek bir çalışma yapılmış ise; yapılan çalışmalar ve sitenin SEO durumu gözden geçirilmelidir. İndeksleme ve tarama hatalarının olup olmadığına bakılmalıdır. Bunun için Google Search Console kullanılabilmektedir. Google Search Console’da oturum açtıktan sonra Tarama menüsünden Tarama Hataları seçeneğine tıklanmalıdır. Açılan grafikte absürt değişiklikler olup olmadığına bakılmalıdır. İndeksleme hataları için ise; Dizin menüsünden Dizin Durumu başlığı seçilmeli ve indekse eklenen site rakamlarında ani düşüş durumunun olup olmadığına bakılmalıdır. Ani düşüşlere rastlanılması halinde; daha fazla Google trafiği alamama durumu buna bağlanmalıdır.

Zayıf ve Kopya İçerikten Dolayı Google Trafiği Alamama Durumu

Zayıf ve kopya içeriğin trafiği düşürmesi durumunda; sitenin kalitesini arttırmak için çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Zayıf içerikten dolayı ceza aldığınız için site trafiğiniz düşmektedir. Bilgi vermeyen ve web sitenize değer katmayan sayfaları düzenleyerek, sitenin kalitesini arttırabilirsiniz.

Manuel Arama Motoru Yaptırımlarından Dolayı Google Trafiğinin Düşmesi

Manuel arama motoru yaptırımlarının trafiği düşürmesi; Google’ın site yöneticisi kalite kılavuzunda belirttiği kuralların ihlal edilmesi durumunda oluşmaktadır. Google tarafından bu kuralları ihlal ettiğiniz yakalandığında web sitenize çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır ve daha fazla Google trafiği alamama durumu ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durum olup olmadığını kontrol etmek için ise; Google Search Console’a giriş yaptıktan sonra Arama Trafiği başlığına girilmelidir. Ardından Manuel Eylemler menüsü açılmalıdır. Açılan ekranda bildirim olması durumunda yaptırımdan dolayı trafiğin düştüğü düşünülmelidir. Değerlendirmenin hatalı olduğunu düşünmeniz halinde; Google’a yeniden değerlendirme talebi göndererek cezayı kaldırmalarını isteyebilmektesiniz.

Mobil Web Tasarım Nedir?
5

Mobil Web Tasarım Nedir?

Mobil web tasarım; responsive tasarım olarak da isimlendirilmektedir.

Sending
User Review
4.67 (3 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder