En İyi Pazarlama Otomasyonları

En İyi Pazarlama Otomasyonları
Sosyal Medyada Paylaş

Pazarlama otomasyonu e ticaret sitelerinde sıklıkla kullanılan ve sitenin daha fazla satış yapmasını sağlayan bir tür yazılımdır. Pazarlama otomasyonları kullanıcıların sitenizde geçirdiği vakitleri, incelediği sayfaları ve ürünleri, tarihi, sepetini ve diğer tüm parametreleri inceleyerek onları analiz ederler ve analiz sonrası dönem dönem müşterileri mail yoluyla tekrardan siteye çekmeye çalışırlar. Giden müşteriyi tekrar kazanmak için sıklıkla başvurulan bu yöntem Amazon gibi büyük e ticaret sitelerinde de kullanılmaktadır ve bu otomasyon satışları ciddi oranda artırma kapasitesi bulundurmaktadır.

Pazarlama Otomasyonu Çeşitleri Nelerdir?

Pazarlama otomasyonlarının çeşitleri tabanda ikiye ayrılmaktadır. Bunlar B2B ve B2C pazarlama otomasyonlarıdır.

  • B2B (Firmadan Firmaya) Pazarlama Otomasyonu: Verilerin firmalar arasında paylaştırılarak analiz edildiği pazarlama otomasyonu tipidir. Geniş çaplı operasyonlarda kullanılırlar.
  • B2C (Firmadan Müşteriye) Pazarlama Otomasyonu: Satışın sınırlı sayıda olduğu özellikle küçük işletmelerin yoğunluklu olarak kullandığı otomasyon türüdür.

Pardot B2B Pazarlama Otomasyonu

Pardot pazarlama otomasyonu bulut tabanlı bir şekilde firmadan firmaya çalışan bir otomasyondur. E mail marketing, müşteri havuzu oluşturma ve düzenleme, pazarlama kampanyalarına yapılan yatırım ve elde edilen geri dönüş analizleri gibi farklı araçları sunan Pardon satış ve pazarlamanın tek bir platformdan yapılmasını sağlayarak satışlarınızı artırmanızı sağlamaktadır.

Bitrix24 Pazarlama Otomasyonu

Bitrix24 pazarlama yazılımı ücretsiz olarak hizmet veren otomasyonlardan bir tanesidir. Son derece şık ve dikkat çekici bir arayüzle hizmet veren otomasyon sektörde sık tercih edilen otomasyonlar arasında yer almaktadır. Satış hunisi, süreç yönetimi, satış raporları, müşterinin 360 derece perspektifi ve satış destek hizmeti gibi farklı hizmetler sunmaktadır.

Bitrix24’ün sunduğu satış hunisi müşterilerinizi gruplandırmanızı sağalmaktadır. En iyi pazarlama otomasyonları arasında yer alan Bitrix24 yapay zekalı bir yazılımdır ve pazarlama maliyetlerinizi ve yatırım getirinizi otomatik olarak hesaplayarak sizin düzgün bir yol çizmenizi sağlar. Ayrıca otomasyon müşterilerinizle e posta, telefon, canlı sohbet, sosyal ağlar ve popüler mesajlaşma uygulamaları gibi farklı kanallar vasıtasıyla kolay bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar.

Related Digital Pazarlama Otomasyonu

Related Digital esasen bir pazarlama bulutu olarak çalışsa da aynı zamanda pazarlama otomasyonu hizmeti de vermektedir. Başarılı otomasyonlar arasında yer alan Related, çoklu senaryolara sahip sofistike kampanyaları rahat ve hızlı bir şekilde oluşturmanızı sağlar. Sürekle – bırak arayüzüyle herhangi bir kodlama işlemiyle uğraşmak zorunda kalmadan çalışmanızı sağlar.

Related Digital, e ticaret sitenize ilk girişte bulunan müşterilerinizi bir karşılama kampanyasıyla sitenize alarak ilk baştan müşterinin gözüne girmenizi sağlar. Müşteriniz ilk alışverişini yaptıktan bir süre sonra onu tekrardan alışverişe yönlendirmek için çeşitli kanallar aracılığıyla düzenlediği kampanyaları duyurarak sitenize çağırır. Related Digital’in otomasyonu müşterilerinizde aciliyet duygusu uyandırır.

LuckyEye Pazarlama Otomasyonu

Luckyeye’ın pazarlama otomasyonu müşterilerinizi elinizde tutmaya yönelik kampanyalar ve planlar oluşturur. Otomasyonun hedeflemeleri ile satışlarınızı artırır ve maliyeti düşürebilirsiniz.

Şirketin geliştirdiği otomasyon müşterilerinizi analiz ederek onları alışverişe teşvik eder ve onları elinizde tutmanızı sağlar. Giden müşterilerinizi tekrardan alışveriş yapmaya yönlendirmek için otomasyon belirlediğiniz parametreler çerçevesinde indirim kampanyaları düzenleyerek bu kampanyanın acil olduğu izlenimini uyandırır ve müşterilerinize mail atar.

Otomasyon müşterilerinizin satın alma işlemlerini hızlandırarak sitenizi daha sık kullanmalarını sağlar. Dönem dönem size raporlar sunar ve önerilerde bulunur.

Responsedga Pazarlama Otomasyonu

Responsedga’nın pazarlama otomasyonu dijital kanallardan müşterilerinizle iletişime geçerek onları geri kazanır. Global çapta %98 oranında kullanımı olan yazılım dijital açıdan büyümenizi sağlayacak stratejiler sunar.

En iyi pazarlama otomasyonları arasındaki Responsedga, ayrıca pazarlama işlemleriyle birlikte sitenizde web analitiklerini kullanarak teknolojik danışmanlık

En İyi Pazarlama Otomasyonları
5

En İyi Pazarlama Otomasyonları

Pazarlama otomasyonu e ticaret sitelerinde sıklıkla kullanılan ve sitenin daha fazla satış yapmasını sağlayan bir tür yazılımdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder