Facebook Etkileşim Arttırma Tüyoları

Facebook Etkileşim Arttırma Tüyoları
Sosyal Medyada Paylaş

Facebook etkileşimi arttırmak için facebook etkileşim arttırma tüyoları son dönemde çok fazla kullanılmaktadır. Etkileşimi belirleyen temel unsurlar belirlenerek bunla üzerine yoğunlaşmak etkileşimi arttırmaktadır. İçerik özellikleri, paylaşım zamanı ve paylaşım sunumu etkileşim oranını büyük ölçüde etkilemektedir.

Facebook Etkileşim Arttırmakta Paylaşım Zamanının Önemi

Facebook etkileşimi arttırmak için paylaşım içeriği ve paylaşım sunumu kadar paylaşım zamanı da son derece etkilidir. Bireylerin facebook platformunu daha sık kullandığı zamanlarda paylaşım yapmak gönderinin daha fazla insan tarafından görüntülenmesini sağlamaktadır. Paylaşımın yapılacağı kitlenin belirlenmesi ve bu kitleye en uygun zamanda paylaşımın yapılması etkileşimi arttırmaktadır. Paylaşımın düzenli yapılması da etkileşimi etkileyen bir unsurdur. Paylaşım her gün veya her hafta aynı saatte gönderildiğinde ilgili kitlenin buna göre kullanım gerçekleştireceği ve bunun da etkileşimi arttıracağı gözlenmiştir. Ayrıca perşembe ve cuma günleri kullanım oranları diğer günlere oranla %18 daha fazladır.

Facebook Etkileşimi İçin Kısa Metin Kullanımı

Facebook etkileşim arttırma yöntemlerinden biri de içeriğin sunum şeklidir. Paylaşılan videonun veya görselin açıklamasının kısa ve öz tutulması bireyler için daha çok tercih edilmektedir. Uzun yazılar bireylerin paylaşımı görmezden gelmesine ve içeriğe olan ilginin azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden yapılan paylaşımların daha az kelime kullanılarak basit ve etkili bir şekilde açıklanması gerekir. Bu hem bireylerin ilgisini canlı tutmaya hem de içeriğin özünün kavranmasına yardımcı olmaktadır. 250 karakterden az açıklama kullanılması gerekmektedir. Genel olarak tercih edilen karakter sayısı 80’dir.

Facebook Etkileşimi Arttırmak İçin İçerik Tercihi

 Etkileşimi arttırmak için belirlenen kitleye uygun aktif paylaşımların yapılması gerekmektedir. İçeriklerde fotoğraf ve video kullanımı etkileşimi arttırmaktadır. Ayrıca ikon kullanımı da ikon kullanmadan yapılan paylaşımlara göre %57 daha dikkat çekici bulunmaktadır. Görsel hafıza diğer hafıza türlerine göre daha gelişmiştir ve bireyler görsel içerikleri yazılı içeriklere göre daha çok tercih etmektedir. Görsel içerik olarak fotoğraf paylaşımının tercih edilmesi postların %53 oranında daha fazla beğeni almasını sağlarken yorum oranının %104 artmasını ve %84 daha fazla tıklama oranının oluşmasını sağlayarak etkileşimi arttırmaktadır. Bilgi ve kaynak içerikli postların yanı sıra soru cevap şeklinde kullanılan postlar da etkileşimi arttırmaktadır. Kısa cevaplı soruların %100 oranında yorum arttırdığı ve bireylerin bu tür sorulara daha çok ilgi gösterdiği görülmektedir. Evet hayır gibi kısa cevaplı soruların veya tek kelimeli cevapları olan soruların daha çok okunduğu ve yorumların daha çok incelendiği görülmüştür. Bireyler bunların yanı sıra çekiliş veya yarışma tarzı içerikle üreterek de etkileşimi arttırabilir. Gönderi takip kitlesine uygun ürünlerin hediye edildiği yarışmalar ve çekilişler bireylerin ilgisini daha çok çekmektedir. Post paylaşımı için kullanılacak olan hediye, katıl, yarışma ve kazan gibi kelimelerde takipçilerin yarışmaya katılımını teşvik etmektedir.

Facebook Etkileşimini Arttırmak İçin Alternatif Tüyolar

Etkileşimi arttıran zaman, içerik ve kısa metin kullanımı gibi tüyoların yanı sıra içerik sunumu da etkileşimi arttıran etkili bir tüyodur. Bireyler doğal ve gerçekçi postların daha ilgi çekici bulmaktadır. Postta kullanılacak olan görselin canlı ve doğal olması dikkat çektiği gibi paylaşım esnasında kullanılan dilde dikkat çekmektedir. Resmi ve emir verici bir dil yerine samimi ve doğal bir dil kullanımı paylaşımların daha ilgi çekici olmasını sağlamaktadır. Kısa açıklama metinlerinde nazik ve yapıcı bir dilin kullanılması bireylerin etkileşimini arttırmaktadır. Facebook etkileşim nasıl arttırılır öğrenmek için bu yöntemlerin kullanılmasının yanı sıra bağlantı linki paylaşımı da etkileşimi arttırmaktadır.

5

Facebook Etkileşim Arttırma Tüyoları

Facebook etkileşimi arttırmak için facebook etkileşim arttırma tüyoları son dönemde çok fazla kullanılmaktadır. Etkileşimi belirleyen temel unsurlar belirlenerek bunla üzerine yoğunlaşmak etkileşimi arttırmaktadır. İçerik özellikleri, paylaşım zamanı ve paylaşım sunumu etkileşim oranını büyük ölçüde etkilemektedir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder