Google Ads Etkili Reklam Metinleri Nasıl Yazılır?

Google Ads Etkili Reklam Metinleri Nasıl Yazılır?
Sosyal Medyada Paylaş

Google Ads etkili reklam yazıları yazmak için başlık, açıklama ve URL metin kategorilerinin her birinde anahtar kelimeler ile ideal bir konsept üzerinden metinler oluşturulmalıdır. Google Ads etkili reklam metinleri için anlaşılır ve sade içerikler ile ürün ve hizmetin tanıtılması gerekir.

Google Ads Başlık Metinleri

Google Ads başlık yazıları, kullanıcılarının ilk olarak görüntüledikleri kısımdır. Ürün veya hizmet hakkında verilen ilk mesaj başlık metinleri içerisinde yer alır. Bu bilgiye bağlı olarak ürün veya hizmeti tam olarak niteleyen, etkili ve dikkat çekici bir başlığın seçilmesi gerekir. Diğer yandan SEO uyumlu başlık tercihleri ile Google Ads etkili reklam metinleri kategorisinde yer alan kaliteli sloganlar oluşturulabilmektedir. Akılda kalıcı, çok uzun olmayan sade seçenekler tercih edilmelidir.

Başlık alanlarında marka veya firmanın adına değinilmemelidir. Bu bilgiler var olan web adreslerinde zaten bulunur. Başlık alanlarında önemli olan ürün hakkında kullanıcıya doğru bilgiyi sunmaktır. Kullanıcılar markaya ilişkin detayları hali hazırda var olan web adres URL’sinden görüntülerler.

Google Ads Açıklama Metni Nasıl Olmalı?

İdeal Google Ads açıklama metinleri, kullanıcıların başlık ardından ilk gördüklerinde akıllarında kalıcılık yaratacak bir dilde hazırlanır. Bu alanda açıklama satırı 1 ve açıklama satırı 2 olarak belirli bir düzende anlatım yapılmalıdır. Açıklama alanında, Potansiyel müşteriler için ürün veya hizmetin içeriğine dair kısa bir özet hazırlanmalıdır. Kişi ve firma kendini müşteri yerine koyarak, hedef kitlenin onun neden tercih etmesi gerektiğini bu alanda açıklamalıdır. Firmanın diğer markalardan ayrılan yanlarına açıklama metninde değinmek, Google Ads etkili reklam metinleri oluşturma alanında pozitif katkı sunar.

Google Ads URL Metinleri Nedir?

Google Ads URL metinleri, potansiyel müşterileri sayfaya direk olarak çekebilmek amacı ile URL üzerine eklenen mesajlardır. Daha etkili ve alakalı reklam metinleri hazırlamak için URL üzerine hizmetle ilgili kısa bir kelime eklemesi yapılır. Bu kapsamda belirli bir konu hakkında arayış içinde olan internet kullanıcıları, kaynağa direk erişimden yararlanırlar. Dijital alanda ürün ve hizmeti en iyi şekilde tanıtmak ve pazarlamak amacı ile URL metin bölümünde maksimum 95 karakter kullanılabilmektedir.

Bu URL alanında kullanılan kısa kelimeler arasında ise ürün veya hizmet ile ilgili sıklıkla aratılan bir kelimenin kullanılması, Google Ads etkili reklam metinleri oluşturma yönteminde tercih edilir

Google Ads Etkili Reklam Metinleri Nasıl Yazılır?
5

Google Ads Etkili Reklam Metinleri Nasıl Yazılır?

Google Ads etkili reklam yazıları yazmak için başlık, açıklama ve URL metin kategorilerinin her birinde anahtar kelimeler ile ideal bir konsept üzerinden metinler oluşturulmalıdır.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder