Yeni Google Analytics Kuralları

Yeni Google Analytics Kuralları
Sosyal Medyada Paylaş

Yeni Google Analytics kuralları; tahmin özellikleri, arayüz ve gizlilik kontrolleri ile alakalıdır. Yeni Google Analytics kuralları kapsamında tahmin özellikleri daha geliştirilmiş ve detaylandırılmıştır. Arayüz daha basit hale getirilmiştir. Ekstra gizlilik kontrolleri yapılmıştır. Google Analytics 4 ismi ile duyurulan bu yeni sürümde yapay zeka destekli iç görüler, cihazlar arası kullanıcı takibi ve ayrıntılı veri kontrolleri sağlama gibi özellikler öne çıkmaktadır. Bazı müşterilerin diğerlerine göre neden harcama olasılığının daha yüksek olduğunun daha iyi anlaşılmasını sağlayan bir sürümdür.

Yeni Google Analytics Kuralları İle Daha Akıllı İç Görü Sahibi Olun

Yeni Google Analytics ile verilerdeki önemli eğilimler konusunda uyarılmak mümkün olmaktadır. Ürünlerin herhangi birine yönelik talebin artması veya yeni müşteri ihtiyaçlarının doğması durumunda; bunlarla ilgili gerekli uyarıları alabilmeniz mümkün olmaktadır. Tahmine dayalı hesaplamalar ile önemli pazarlama eylemleri hakkında bilgilenebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu sayede müşterilerinizin gelecekteki hamlelerini tahmin ederek müşteri kaybetme olasılığınızı hesaplayabilir ve müşterilerinizi elde tutmak için yatırımlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Verilerden iç görü elde etmenin kolaylaşabilmesi için yeni Google Analytics kuralları kapsamında boşluklar otomatik analizler ile doldurulmaktadır ve bu problem bu şekilde çözülmektedir.

Google Analytics’in yeni arayüzü de daha minimal olmaktadır ve odak noktasındaki kaymayı temsil eden yeni gezinme menüsü bulunmaktadır. Yeni eklenen yaşam döngüsü kategorisi ile de müşterilerin yolculuğuna eksiksiz bir şekilde bakabilmek mümkün olmaktadır. Eski sürüm edinmeye odaklı bir sürümken yeni sürüm ile potansiyel müşterileri müşteriye dönüştürmeye ve müşteriyi elde tutmaya odaklanılmaktadır.

Yeni Google Analytics Kuralları İle Daha Derin Bir Google Ads Entegrasyonu

Yeni Google Analytics ile daha derin Google Ads entegrasyonu sağlanabilmektedir. Daha kapsamlı bilgiler edinildiği için kitleler de daha doğru tanınabilir ve tüketici yolculuğunun tamamında daha ilgi çekici reklamlar sunabilmek mümkün olmaktadır. Yeni Google Analytics kuralları ve elde edilen akıllı analizler sayesinde yüksek değerli kitlelerin tespit edilebilmesi mümkündür. Müşterilerinizin işletmelerinizle etkileşim kurmayı tercih ettikleri platform neresi olursa olsun; onlarla ilgili daha alakalı ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz için kitlenizi daha doğru şekilde belirleyebilmektesiniz.

Duyarlı Web Tasarım Nedir?
5

Duyarlı Web Tasarım Nedir?

Duyarlı web tasarım, responsive tasarım olarak da isimlendirilmektedir.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder