Uzaktan Müşteri Desteği Nasıl Verilir?

Uzaktan Müşteri Desteği Nasıl Verilir?
Sosyal Medyada Paylaş

Müşteriler için uzaktan yardım, firmaların her noktadaki müşterisiyle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Herhangi bir problemle karşılaşan veya sorusu olan müşteriler için uzaktan destek veren firmalar her zaman avantajlı konumda olurlar. Tek bir noktadan birden fazla alana bağlanabilme olanağı sunan uzaktan müşteri desteği, kullanıcılar ile firma arasında doğrudan etkileşim kurar. Canlı ortamda sunulan müşteri hizmeti gibi interaktif bir hizmet sağlayan uzaktan müşteri desteği, sanal ortamda da oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Uzaktan müşteri desteği sağlayan birçok program vardır. Bu programlar sayesinde kullanıcılar ve yetkili müşteri temsilcileri sesli, görüntülü, ekran paylaşmalı vb. olarak iletişim kurabilirler.

Uzaktan Müşteri Desteği Hangi Uygulamalarla Sağlanır?

Uzaktan müşteri yardımının sağlanabileceği programlar günümüzde oldukça artmıştır. İnternetin gelişmesi ve iş ortamlarının online ortamlarda devam ettirilmesi bunun en büyük nedenidir. İnsanların iletişim kurmasında pek çok olanak sağlayan uzaktan müşteri desteği programlarının en sık kullanılanları şunlardır:

 • Microsoft Teams
 • Alpemix
 • Anydesk
 • Microsoft 365
 • Team Viewer
 • Skype

Alpemix ile Uzaktan Müşteri Desteği Nasıl Sağlanır?

Alpemix programı ile uzaktan müşteri desteği sağlamak oldukça kolaydır. Alpemix ile uzaktan yardım ve bakım desteği sağlanabilmektedir. Alpemix, web desteği dışında 4 farklı uzaktan yardım yöntemi sunar:

 • Müşteri, programı çalıştırdığında ekrandaki ID ve parola yetkiliye telefon veya mail aracılığıyla iletilir.
 • Müşteri programı çalıştırdıktan sonra adı ve soyadını yazarak yetkililere kolayca ulaşır.
 • Müşteri, programın verdiği kullanıcı adı ve parola ile giriş yaparak yetkililere ulaşabilir.
 • Bir grup müşteri, aynı grup adı ve parola ile giriş yaparak yetkililere ulaşabilir.

Alpemix, canlı web destek sistemi de sağlamaktadır. Alpemix’in canlı web destek sistemi şunları yapabilir:

 • Web sitesine giren müşterilerle canlı yazışmayı sağlar.
 • Yazışılan kişinin bilgisayarına kolayca bağlanılmasını sağlar.
 • Çevrim içi olunmayan durumlarda kullanıcıların mesaj bırakması mümkündür.
 • Çok sayıda destek personeli olan firmalar, gelen istekleri kolayca yönetir.

AnyDesk ile Uzaktan Erişim Nasıl Yapılır?

AnyDesk uygulaması ile uzaktan destek yapmak için öncelikle programı cihaza indirmek gerekir. Uzaktan müşteri desteği ve aynı zamanda çoklu platform desteği sağlayan AnyDesk aracılığıyla diğer mobil uygulamalar da ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. AnyDesk programının özellikleri şunlardır:

 • Çevrim içi toplantılar ve sunumlar yapmayı sağlar. Dünyanın diğer tarafından aynı belge üzerinde çalışmaya ve işbirliği yapmaya olanak verir.
 • Bilgisayarlar arasında dosya aktarımı yapmak için kopyala yapıştır veya yeni aktarım sekmesi kullanılabilir.
 • Home Office ve Remote Support seçenekleriyle uzaktan yardım yapmak oldukça kolaydır. Home Office seçeneği, işyerindeki bilgisayara bağlanmayı ve evden uzaktan yazdırma özellikleri gibi her türlü işinizi yürütmeyi sağlar. Remote Support seçeneği ise hızlı çözme özelliği sayesinde büyük şirketler için her yerden çözüm bulmanızı sağlar.

Team Viewer ile Uzaktan Müşteri Desteği Nasıl Verilir?

Team Viewer uzaktan yardım için kalitesini ve güvenini kanıtlamış bir programdır. Yetkili firmanın müşteri temsilcileri, sorun yaşayan veya yardıma ihtiyacı olan, her noktadan müşterisiyle bağlantılı kurabilmektedir. Bir bilgisayardan başka bilgisayara bağlanıp yönetim yapılabilir. Kurumsal olarak sorun çözmede oldukça basit bir işleyişi olan Team Viewer uygulamasının kullanılabilmesi için tek kural, her iki bilgisayarda da bu uygulamanın yüklü olmasıdır.

Oldukça hızlı çalışan Team Viewer programı, müşterilerle iletişim kurmada zaman tasarrufu sağlar. Uzaktan müşteri desteği açısından güvenli bir program olması da, yardım esnasında daha az teknik sorun yaşanmasını sağlar. Müşterilerin her türlü problemi için onlarla canlı sesli, görüntülü bağlantılar kurulabilir ve bilgisayarlarına bağlanarak sorunları giderilebilir.

5

Uzaktan Müşteri Desteği Nasıl Verilir

Müşteriler için uzaktan yardım, firmaların her noktadaki müşterisiyle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Herhangi bir problemle karşılaşan veya sorusu olan müşteriler için uzaktan destek veren firmalar her zaman avantajlı konumda olurlar.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Gönder